Німецькі банки виступили проти введення нових санкцій щодо Росії

Німецькі банки виступили проти введення нових санкцій щодо Росії

Банківське лоббі звернулося до влади США з проханням дозволити й надалі вести бізнес з Росією

Німецькі банки виступили проти введення нових санкцій щодо Росії
фото Shutterstock

Німецькі банки намагаються загальмувати введення будь-яких нових санкцій США проти Росії, щоб обмеження не заважали їм вести справи з російськими клієнтами. Про це йдеться у документі, підготовленому Асоціацією німецьких банків, пише Reuters.

В асоціацію входять 180 банків, у тому числі Deutsche Bank, Commerzbank і зарубіжні кредитори з підрозділами в Німеччині, наприклад, італійський Unicredit.

В документі, датованому 3 грудня 2018 року, позначені ключові питання, які банкіри хочуть обговорити з американськими чиновниками.

Зокрема, наголошується, що введення санкцій проти великих російських банків матиме настільки масштабний характер, що зможе підірвати стабільність на глобальних ринках.

«У поточній формі запропоновані законопроекти зроблять мішенню не тільки російського президента і олігархів, що мають тісні зв'язки з Путіним, але фактично призведуть до введення ембарго проти Російської Федерації», – йдеться в документі, підготовленому Асоціацією німецьких банків.

«Міжнародні фінансові інститути, які вже ведуть бізнес у Росії, зіткнуться з новими санкціями, які стануть суттєвою перешкодою для бізнесу і дотримання встановлених вимог», – вважають банкіри.

У 3-сторінковому документі асоціація закликає США зробити винятки, які дозволять «німецьким банкам і компаніям завершити операції, які не можна з легкістю згорнути».

Ризик нових обмежень на ведення бізнесу з Росією зріс відтоді, як Демократична партія отримала контроль над Палатою представників США. Нові заходи проти Москви можуть поставити під загрозу фінансування газопроводу «Північний потік-2» між Німеччиною і Росією вартістю кілька мільярдів доларів.

Між тим, нагадаємо, три країни ЄС, серед яких і Німеччина, створили компанію-посередника, яка дозволить торгувати з Іраном в обхід санкцій.

Також повідомлялося, що новина про можливе злиття німецьких Deutsche Bank із Commerzbank досить негативно вплинула на акції фінансових установ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті