mind
Україна нарощує закупівлю пальмової олії

Україна нарощує закупівлю пальмової олії

Нагадаємо, українські депутати хочуть заборонити використання пальмової олії при виробництві продуктів харчування як канцерогенної

Україна нарощує закупівлю пальмової олії
Фото: Pixybay

Україна закупила у січні цього року за кордоном 16 300 тонн пальмової олії. Про це пише видання ПресОрг із посиланням на дані Державної фіскальної служби.

Найбільший обсяг цього продукту імпортували з Індонезії – 8800 тонн. З Малайзії імпортовано 1 500 тонн, з Швеції – 95 тонн, з інших країн – сумарно 199 тонн.

Видання зазначає, що імпорт пальмової олії в Україну зростає. Так, за підсумками 2018 року імпорт пальмової олії в Україну становив 220 000 тонн, в 2017 році – 172 000 тонн, в 2016-му  – 150 000 тонн.

Раніше заступник голови правління Всеукраїнської громадської організації «Союз споживачів України» Олег Цільвік повідомив, що зростання показників імпорту пальмової олії в Україну обумовлений спробою виробників здешевити продукцію. Вміст «пальми» в товарах, зазвичай, виробники не вказують на етикетках, що, по суті, є фальсифікацією продуктів.

Нагадаємо, в Україні збираються, за прикладом низки європейських країн, заборонити використання пальмової олії в продуктах харчування.

Раніше Mind писав, що Верховна Рада вже прийняла відповідний законопроект у першому читанні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті