Україна нарощує закупівлю пальмової олії

Україна нарощує закупівлю пальмової олії

Нагадаємо, українські депутати хочуть заборонити використання пальмової олії при виробництві продуктів харчування як канцерогенної

Україна нарощує закупівлю пальмової олії
Фото: Pixybay

Україна закупила у січні цього року за кордоном 16 300 тонн пальмової олії. Про це пише видання ПресОрг із посиланням на дані Державної фіскальної служби.

Найбільший обсяг цього продукту імпортували з Індонезії – 8800 тонн. З Малайзії імпортовано 1 500 тонн, з Швеції – 95 тонн, з інших країн – сумарно 199 тонн.

Видання зазначає, що імпорт пальмової олії в Україну зростає. Так, за підсумками 2018 року імпорт пальмової олії в Україну становив 220 000 тонн, в 2017 році – 172 000 тонн, в 2016-му  – 150 000 тонн.

Раніше заступник голови правління Всеукраїнської громадської організації «Союз споживачів України» Олег Цільвік повідомив, що зростання показників імпорту пальмової олії в Україну обумовлений спробою виробників здешевити продукцію. Вміст «пальми» в товарах, зазвичай, виробники не вказують на етикетках, що, по суті, є фальсифікацією продуктів.

Нагадаємо, в Україні збираються, за прикладом низки європейських країн, заборонити використання пальмової олії в продуктах харчування.

Раніше Mind писав, що Верховна Рада вже прийняла відповідний законопроект у першому читанні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті