mind
Рада заборонила використання пальмової олії

Рада заборонила використання пальмової олії

«За» проголосувало 233 народних депутати

Рада заборонила використання пальмової олії
Фото: Shutterstock

В ході пленарного засідання Верховна Рада України схвалила законопроект «Про внесення змін у деякі закони України щодо заборони використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів» (№3871). «За» проголосували 233 народних депутати. Про це пише УНІАН.

У пояснювальній записці зазначається, що пальмова олія та її жирні кислоти можуть підвищують рівень холестерину в крові і провокувати розвиток атеросклерозу, тромбозу судин, захворювань серця, ожиріння і роблять пальмову олію шкідливим продуктом в харчуванні людини. 

Так, законопроектом пропонується викласти в новій редакції частину другу статті 6 доповнити статтю 21 закону України «Про молоко та молочні продукти» в частині заборони використовувати у виробництві молока і традиційних молочних продуктів пальмової олії і передбачити заборону використання пальмової олії в ст. 27 Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів».

Разом з цим передбачається внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема ввести адміністративну відповідальність за вчинене правопорушення. До нього відносяться : виробництво, введення в обіг або реалізація продукції, яка не відповідає вимогам стандартів, сертифікатів відповідності, норм, правил і зразків з безпеки, якості, в тому числі харчових продуктів з вмістом пальмової олії, комплектності та упаковки (за винятком випадків, передбачених законодавством України). Це тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадян-власників підприємств чи уповноважених ними осіб від 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім цього, якщо порушення вчинено повторно протягом року після застосування заходів адміністративного стягнення, штраф зростає – від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті