Мадуро звернувся за підтримкою до ОПЕК, проте отримав відмову – Reuters

Мадуро звернувся за підтримкою до ОПЕК, проте отримав відмову – Reuters

Організація вважає за краще не втручатися в політичні суперечки

Мадуро звернувся за підтримкою до ОПЕК, проте отримав відмову – Reuters
фото EP | Mundo

Діючий президент Венесуели Ніколас Мадуро звернувся за підтримкою до Організації країн – експортерів нафти (ОПЕК) зі скаргою на санкції США, введені проти венесуельської державної нафтової компанії PDSVA. Мадуро поскаржився, що ці санкції можуть суттєво вплинути на ціни на нафту, передає Reuters.

Однак в ОПЕК, членом якої є Венесуела, відмовилася робити будь-які офіційні заяви. Вони зацікавлені лише у питаннях нафтової політики, а не політики загалом, заявили в організації.

Лист від Мадуро надійшов в ОПЕК 29 січня – наступного дня після того, як США ввели санкції проти PDVSA.

«Я прошу вашої твердої підтримки і співпраці, щоб спільно засудити ці безсоромні дії, які призвели до позбавлення активів одного з членів ОПЕК», – йдеться в листі Мадуро.

Він написав, що ОПЕК повинна визначити, як ця акція вплине на світовий енергетичний ринок, і які ризики виникнуть для інших країн-членів ОПЕК.

Санкції проти Венесуели спричинили зростання світових цін на нафту, в понеділок вона торгувалася на рівні $62 за барель.

Також санкції вплинули на поставки – як ми писали, більше 20 танкерів, завантажених венесуельською нафтою, стоять на якорі в Мексиканській затоці, оскільки немає покупців на сировину.

Проте, на думку аналітиків, завдяки потужностям інших виробників нафти, таких як Саудівська Аравія, можна буде компенсувати втрату експорту з Венесуели.

ОПЕК намагається уникати політичних суперечок. Минулого року організація відхилила запит Ірану стосовно обговорення санкцій США проти Тегерана.

На даний момент вже понад 40 країн світу визнали лідера опозиції Хуана Гуайдо законним тимчасовим президентом країни до проведення виборів.

Нагадаємо, сьогодні ще один венесуельський високопоставлений військовий перейшов на бік Гуайдо.

Між тим повідомлялося, що «Роснефть» запідозрили у співпраці з венесуельською PDVSA в обхід американських санкцій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті