Німецький міністр хоче змінити закон про телекомунікації через Huawei

Німецький міністр хоче змінити закон про телекомунікації через Huawei

Міністр внутрішніх справ ФРН має намір змусити китайську компанію «пообіцяти», що вона не шпигуватиме на території Німеччини

Німецький міністр хоче змінити закон про телекомунікації через Huawei
фото twitter.com/Huawei

Міністр внутрішніх справ ФРН Хорст Зеєхофер має намір змінити закон про телекомунікації, щоб посилити контроль над усіма закордонними компаніями, в тому числі і Huawei, які братимуть участь у розгортанні систем 5G. Про це повідомляє Reuters із посиланням на RND.

Зазначається, що ціллю Зеєхофера є кращий контроль за Huawei, щоб не виключати китайську компанію з німецького ринку. Міністр хоче, щоб кожна іноземна компанія-постачальник обладнання та технологій проходила процедуру сертифікації та підписувала заборону на шпигунську діяльність на території ФРН.

Раніше стало відомо, що кабінет міністрів Німеччини провів закрите засідання, присвячене безпеці майбутніх мереж 5G та співпраці з Huawei. Міністри висловили думку, що впровадження більш жорстких стандартів для іноземних компаній буде більш розумним кроком, аніж їх повна заборона, зокрема це стосувалось і діяльності Huawei.

Нагадаємо: восени минулого року США закликали своїх союзників відмовитись від продукції Huawei з міркувань національної безпеки. Низка країн, серед яких Японія, Чехія та Австралія, до Вашингтону дослухались, ще декілька, включно із Польщею, Норвегією та кількома європейськими країнами – думають над цим питанням.

На початку лютого стало відомо, що Євросоюз розглядає можливість заборонити використання обладнання китайської Huawei для розбудови мереж 5G на території ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті