«Укрзалізниця» запустить до квітня нову пропозицію – гарантовані перевезення вантажів

«Укрзалізниця» запустить до квітня нову пропозицію – гарантовані перевезення вантажів

Компанія пропонує новий формат перевезень – на електронних аукціонах можна буде придбати гарантовані в межах місяця подачу і перевезення вантажів певного обсягу

«Укрзалізниця» запустить до квітня нову пропозицію – гарантовані перевезення вантажів
Фото: УНІАН

«Укрзалізниця» (УЗ) планує в березні-квітні 2019 року запустити пілотний проект з вантажоперевезень нового формату – продажу через електронні аукціони гарантованих перевезень вантажів певного обсягу в межах місяця. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на заяву директора з економіки та фінансів УЗ Андрія Рязанцева.

«На сьогодні ми активно обговорюємо запуск такого продукту, який би частково покривав обсяги перевезень на наступні місяці. Наприклад, у березні будемо продавати 5% перевезень зернових у вересні», – розповів Рязанцев.

За його словами, концепція гарантованих перевезень передбачає, що «Укрзалізниця» компенсує замовнику подвійну вартість перевезення в разі невиконання поставки відповідно до зобов'язань.

«Сьогодні ми продаємо поставку вагона на певну дату, але це неповна операція. Безумовно, і до цієї послуги є високий інтерес на ринку, але гарантоване постачання вантажу з однієї точки в іншу буде більш цікавою для наших клієнтів», – зазначив Рязанцев.

УЗ планує запустити новий продукт з невеликого обсягу і поступово буде його нарощувати. Спочатку продукт поширюватиметься тільки на маршрутні перевезення: покупець зможе вибирати станції відправлення і доставки з переліку маршрутних станцій.

«Безумовно, спочатку ми не будемо поширювати цей проект на повагонну відправку: спочатку це буде стосуватися маршрутних перевезень, оскільки вони найбільш згруповані та дають можливість найбільш чітко їх контролювати і виконувати», – пояснив фіндиректор УЗ.

За його словами, стартова ціна гарантованих перевезень буде така сама, як і на звичайні перевезення.

Раніше Mind писав, що 27 грудня 2018 року стартували перші аукціони з продажу послуг з використанням вагонів «Укрзалізниці» на електронних майданчиках ProZorro.Продажі. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті