Польща та США спільно виступили проти «загрозливого» «Північного потоку – 2»

Польща та США спільно виступили проти «загрозливого» «Північного потоку – 2»

Представники обох країн наголосили, що агресія РФ проти України є неприпустимою

Польща та США спільно виступили проти «загрозливого» «Північного потоку – 2»
Майк Помпео, Яцек Чапутович
фото twitter.com/PolandMFA

Польща та США поділяють позицію, що «Північний потік-2» зробить залежними країни ЄС від російського газу та є загрозливим для європейської енергетичної безпеки. Відповідна заява була озвучена за результатами зустрічі глави МЗС Польщі Яцека Чапутовича та держсекретаря США Майка Помпео, передає «Польське радіо».

За словами Чапутовича, Польща та США «поділяють позицію, що «Північний потік – 2» не слугує енергетичній безпеці Європи».

«Ми вважаємо, що це невдалий та навіть загрозливий для енергетичної безпеки проект», – зазначив польський міністр.

У свою чергу, Помпео відзначив, що газопровід посилить російську перевагу та зробить інші європейські держави більш залежними від російських постачань. Держсекретар підкреслив, що Росія використовує газ як політичну зброю.

Він додав, що польсько-американські відносини в енергетиці є дуже добрими та дуже важливими. «Польща намагається імпортувати газ та нафту зі США», – сказав Помпео та стати незалежною від поставок з РФ.

Крім того, сторони зійшлись у думці, що російська агресія поблизу Керченської протоки та затримання українських моряків є «неприпустимим».

Нагадаємо: в ЄС  попередньо погодили поправки до європейської газової директиви, щоб усі трубопроводи з третіми країнами відповідали газовим правилам Євросоюзу. Зокрема, це стосується і газопроводу «Північний потік – 2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті