Корейська Posco Daewoo домовилась з українською Orexim Group про купівлю зернового терміналу у Миколаєві
Завершення будівництва терміналу потужністю 2,5 млн тонн на рік очікується в липні 2019 року

Корейська Posco Daewoo у вівторок, 12 лютого 2019 року, підписала угоду з української логістичної компанією Orexim Group про покупку експортного зернового терміналу в Миколаєві. Про це повідомляє видання «Порти України» із посиланням на інформацію південнокорейського Pulse.
Після завершення угоди частка Posco Daewoo в зерновому терміналі складе 75%. Вартість угоди не розкривається.
Завершення будівництва очікується в липні 2019 року. Потужність терміналу, який буде відвантажувати на експорт в основному кукурудзу і пшеницю, складе 2,5 млн тонн на рік.
За заявою Posco Daewoo, таким чином компанія зможе контролювати весь ланцюжок поставок зерна, виробленого в Україні, і ефективно управляти запасами. Угода також сприятиме продовольчій безпеці Кореї.
Поставки зерна в цю країну в значній мірі залежать від експорту, при цьому самозабезпеченість кукурудзою і пшеницею становить 1%. Тільки в 2017 році було імпортовано 10 млн тонн кукурудзи і 5 млн тонн пшениці.
Зазначену угоду прокоментували Mind у інвестиційній компанії Capital Times, яка супроводжувала угоду з боку групи Orexim разом з юридичною компанією Sayenko Kharenko.
За словами керуючого партнера інвестиційної компанії Capital Times Сергія Гончаревича,перемовини щодо зазначеної угоди тривали понад два роки, робота над проектом з боку групи Orexim передбачала кілька етапів. Спершу, це залучення фінансування під будівництво об’єкту, зокрема кредиту Чорноморського банку торгівлі та розвитку (ЧБТР) в розмірі 31 млн євро.
«Вклад з боку української компанії, достатньо великий. Йдеться про десятки мільйонів доларів», – додав Гончаревич.
Для прикладу, за інформацією ЦТС, інвестиції китайської компанії Cofco у термінал миколаївського порту, потужністю 110 000 тонн на рік, у 2016 році склали близько $75 млн і $21,7 млн – у купівлю об’єкта.
Як повідомив Гончаревич, на етапі будівництва терміналу розпочались перемовини з компанією Posco Daewoo.
Корейська сторона заявляла про свою зацікавленість і готовність купити актив, але оформлення таких угод – тривалий процес. Як пояснив керуючий партнер інвестиційної компанії, такі угоди здійснюються роками, – «Posco Daewoo це публічна велика компанія. Для них це ключова угода».
Posco Daewoo стала першою корейською компанією, що має в управлінні зерновий термінал за кордоном.
Раніше стало відомо, що Posco Daewoo цікавиться також розвитком другого терміналу морського порту «Чорноморськ» з використанням причалів №№ 7-9. Компанія розглядає цю територію як перспективну площу для будівництва комплексу з перевалки зернових вантажів і продуктів їх переробки.
Orexim Group в лютому 2018 року залучила кредит ЧБТР в розмірі 31 млн євро на реконструкцію і модернізацію ПрАТ «Миколаївський комбінат хлібопродуктів». Планувалося, що після модернізації річна потужність перевалки на підприємстві складе 2 млн тонн, місткість складів збільшиться з 60 000 тонн до 150 000 тонн. Введення в дію модернізованого терміналу мало відбутися в 2018 році, але було перенесено на більш пізній термін.
У лютому 2018 року Orexim Group ввела в експлуатацію шосту чергу морського перевантажувального терміналу «Евері» в Миколаївському морському порту, збільшивши сумарна ємність резервуарного парку терміналу до 175 000 куб. м (40 резервуарів, обсяг зберігання – до 160 000 тонн). Річна перевантажувальна потужність резервуарного парку збільшилася до 1,6 млн тонн.
Група Orexim займається експортом сільськогосподарської продукції, надає портові та логістичні послуги. Основними активами групи є морський перевантажувальний термінал «Евері» в Миколаївському морському порту і Миколаївський комбінат хлібопродуктів (придбаний в 2016 році). З початку діяльності в 2004 році група інвестувала в розвиток більше $100 млн.
Posco Daewoo Corporation (штаб-квартира – Сеул), колишня Daewoo Corporation – одна з найбільших корейських торгових корпорацій, дочірня компанія Posco. Компанія розвиває бізнес в трьох основних сегментах: міжнародна торгівля, розвиток видобутку сировини, і менеджмент проектів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].