Захворіло у світі
177,842,616
Померло у світі
3,849,768
Вилікувалось у світі
162,350,700
Захворіло в Україні
2,227,225
Померло в Україні
51,902
Вилікувалось в Україні
2,145,660
США виявили у Болгарії схему відмивання грошей від венесуельської нафти

США виявили у Болгарії схему відмивання грошей від венесуельської нафти

У схемі був замішаний громадянин Болгарії

США виявили у Болгарії схему відмивання грошей від венесуельської нафти
фото Shutterstock

Болгарські правоохоронці виявили схему з розкрадання з інфраструктури Венесуели «мільйонів євро», повідомляє телеканал «Болгарстка нацинальна телевизия» з посиланням на генерального прокурора Сотіра Цацарова.

Глава Нацагентства з держбезпеки Дімітар Георгієв заявив, що мова йде про кілька мільйонів євро.

Інформація про грошові перекази була отримана від спецслужб США. Справу почали розслідувати після термінової зустрічі з прем'єр-міністром Болгарії, в якій взяли участь посол США Ерік Рубін, міністр внутрішніх справ Младен Маринов та генпрокурор Цацаров.

Згідно з повідомленнями ЗМІ, з рахунків венесуельської нафтової держкомпанії PDVSA були незаконно виведені кілька мільйонів євро на банківські рахунки Болгарії, після чого частина коштів була виведена з цих банків і переведена на банківські рахунки з інших країн.

Наразі рахунки венесуельської PDVSA в банках Болгарії заморожені.

Генпрокурор зазначив, що в цій схемі був замішаний громадянин Болгарії, який «проживає в різних країнах» і на даний момент знаходиться за межами країни.

Цацаров також додав, що рахунки підозрюваного вже заблоковані, але певні суми коштів уже були виведені в інші країни.

Генпрокурор підкреслив, що у правоохоронців викликали підозри підстави для переказу коштів – зокрема, підтримка спортивних федерацій Венесуели, закупівля продуктів харчування та інші гуманітарні проекти, які не мали «нічого спільного з дійсністю».

«Банк пройде повну перевірку з боку Національного агентства державної безпеки (SANS) і Болгарського нацбанку. Коли ми отримаємо повну картину рахунків і переказів, ми вирішимо, чи буде порушено кримінальну справу про відмивання грошей», – сказав Цацаров.

Нагадаємо, США ввели санкції проти венесуельської нафтокомпанії PDVSA, щоб позбавити уряд Мадуро суттєвого доходу від торгівлі нафтою.

Раніше повідомлялося, що Венесуела перевела доходи від продажу нафти на рахунки в російський Газпромбанк.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті