САП закрила провадження про підозру екс-керівнику агрохолдингу «Мрія»

САП закрила провадження про підозру екс-керівнику агрохолдингу «Мрія»

Екс-співвласника агрохолдингу Миколу Гуту підозрювали у шахрайстві на 800 млн грн

САП закрила провадження про підозру екс-керівнику агрохолдингу «Мрія»
Фото: pixabay.com

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) закрила кримінальне провадження в частині підозри колишньому керівнику агрохолдингу «Мрія» Миколі Гуті в шахрайстві, передає «Слово і Діло».

Про це йдеться у відповіді Національного антикорупційного бюро на запит видання.

«29 грудня 2018 року відповідно до відомостей Єдиного реєстру досудових розслідувань, постановою прокурора кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 190 Кримінального кодексу України, в якому повідомлено про підозру фізичній особі (Миколі Гуті – Mind), закрито на підставі пункту 2 частини 1 статті 284 Кримінального процесуального кодексу України», – йдеться в листі.

Також, згідно з відповіддю НАБУ, станом на 8 лютого 2019 року, матеріали вказаної справи з САП в Національне бюро не надходили. Крім того, в НАБУ підкреслили, що у вересні 2018 року підслідність у цій справі була визначена за Головний управлінням Національної поліції в Києві, а в листопаді – знову за НАБУ.

Нагадаємо: у листопаді 2018 року екс-співвласника агрохолдингу «Мрія» Миколу Гуту, який чотири роки переховувався у Швейцарії, після екстрадиції в Україну відпустили під чесне слово.

Як писав Mind, на початку листопада стало відомо, що агрохолдинг «Мрія» (Великобританія) завершив продаж своїх активів арабській компанії Salic UK Ltd (британська дочірня компанія Saudi Agricultural and Livestock Investment Company).

«Мрія» – вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, заснований в 1992 році Іваном Гутою. На сьогодні його земельний банк становить 180 000 га, розташованих у Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській і Рівненській областях.

Нагадаємо: у серпні 2014 року «Мрія» повідомила про технічний дефолт – прострочену виплату близько $9 млн процентного доходу і близько $120 млн в рахунок погашення боргу за її зобов'язаннями. Сукупна заборгованість перед усіма фінансовими кредиторами з урахуванням гарантій, наданих пов'язаним з сім'єю Гута компаніям, на момент оголошення дефолту агрохолдингу становила близько $1,3 млрд.

На початку лютого 2015 року операційний контроль над холдингом перейшов до кредиторів, які обрали нове керівництво.

За фактом шахрайства порушено низку кримінальних справ. Син Івана Гути – Микола – був оголошений у розшук по лінії Інтерполу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті