Оновлено: у НКРЕКП прийшли з обшуками детективи НАБУ
За наявною інформацією, НАБУ має офіційну судову експертизу за формулою «Роттердам+»

У Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), прийшли з обшуками детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ). Про це повідомив член Спостережної ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук на своїй сторінці у Facebook.
В НКРЕКП прийшли з обшуками детективи НАБУ. Я попереджував про можливість такого сценарію ще у грудні минулого року....
Опубліковано Yuriy Korolchuk Четвер, 14 лютого 2019 р.
«За наявною інформацією, НАБУ має офіційну судову експертизу за формулою «Роттердам+». У ній також однозначно стверджується, що формула є обґрунтованною. І експертизу доведеться долучати до матеріалів справи», – йдеться в повідомленні.
Оновлено: як пояснюють у прес-службі НАБУ, розслідуючи це провадження, детективи НАБУ стикаються з численними перешкодами, в тому числі і з боку НКРЕКП. «Остання приховує частину документів, що визначають окремі складові елементи прогнозованого розрахунку оптової ринкової ціни на електроенергію.Має місце і перекручування інформації з боку окремих осіб. Мова про буцімто наявність висновків експертів, які не підтверджують факт завдання збитків інтересам держави через дію формули «Роттердам+», – йдеться у повідомленні відомства на сторінці Facebook.
Детективи #НАБУ 14 лютого здійснили обшуки в приміщеннях НКРЕКП. Слідча дія санкціонована і проведена в межах...
Опубликовано НАБУ Четверг, 14 февраля 2019 г.
«Для того, щоб запобігти подальшим маніпуляціям, роз’яснюємо, що розмір збитків у межах кримінального провадження визначається виключно за результатами судово-економічної експертизи, яка може бути проведена тільки уповноваженими державними експертними установами», – наголошують у НАБУ.
Однак для всебічного об’єктивного розслідування детективи залучають й інші дослідницькі інституції. Однією з таких є Інститут економіки та прогнозування НАН України. В межах розслідування формули «Роттердам+» на замовлення НАБУ цей Інститут провів наукове дослідження ринку вугілля в Україні та світі. З-поміж іншого, аналізувались світові та вітчизняні практики державного регулювання.
На підставі наукової роботи, отриманої від НАН, слідство змогло забезпечити повноту досудового розслідування і зважити наслідки введення в дію формули «Роттердам+» не лише з позиції інтересу окремих гравців, а і з точки зору співставлення балансу інтересів держави, генеруючих та вугледобувних компаній і споживачів електроенергії.
«Результати дослідження є вагомим підґрунтям для формування попередніх висновків щодо розміру завданих збитків інтересам держави», – наголошують у відомстві.
Нагадаємо: НАБУ з 2016 року проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами НКРЕКП, які у 2016 році прийняли постанову №289 «Про затвердження Порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни електричної енергії» (формула «Роттердам+»).
Слідство підозрює, що голова Дмитро Вовк і члени НКРЕКП використали службове становище і діяли в інтересах генеруючих енергокомпаній з метою створення умов отримання ТЕС надприбутків. Так, у січні – березні 2016 року при формуванні оптової ринкової ціни («Роттердам+») вони забезпечили використання явно необґрунтованої формули, яка збільшувала вартість вугілля. Таким чином, вони створили необхідні умови для зростання ціни продажу електричної енергії на оптовому ринку.
Раніше повідомлялось, що Нацкомфінпослуг вимагає в суді обмежити дії НАБУ в справі «Роттердам+». Якщо суд обмежить строк розслідування НАБУ, то справу можуть закрити.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].