mind
Оновлено: у НКРЕКП прийшли з обшуками детективи НАБУ
Спецпроект
Реформа енергоринку
Проект реалізує Mind за підтримки енергетичної компанії ДТЕК

Оновлено: у НКРЕКП прийшли з обшуками детективи НАБУ

За наявною інформацією, НАБУ має офіційну судову експертизу за формулою «Роттердам+»

Оновлено: у НКРЕКП прийшли з обшуками детективи НАБУ
Фото: УНІАН

У Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), прийшли з обшуками детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ). Про це повідомив член Спостережної ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук на своїй сторінці у Facebook.

В НКРЕКП прийшли з обшуками детективи НАБУ. Я попереджував про можливість такого сценарію ще у грудні минулого року....

Опубліковано Yuriy Korolchuk Четвер, 14 лютого 2019 р.

«За наявною інформацією, НАБУ має офіційну судову експертизу за формулою «Роттердам+». У ній також однозначно стверджується, що формула є обґрунтованною. І експертизу доведеться долучати до матеріалів справи», – йдеться в повідомленні.

Оновлено: як пояснюють у прес-службі НАБУ, розслідуючи це провадження, детективи НАБУ стикаються з численними перешкодами, в тому числі і з боку НКРЕКП. «Остання приховує частину документів, що визначають окремі складові елементи прогнозованого розрахунку оптової ринкової ціни на електроенергію.Має місце і перекручування інформації з боку окремих осіб. Мова про буцімто наявність висновків експертів, які не підтверджують факт завдання збитків інтересам держави через дію формули «Роттердам+», – йдеться у повідомленні відомства на сторінці Facebook.

Детективи #НАБУ 14 лютого здійснили обшуки в приміщеннях НКРЕКП. Слідча дія санкціонована і проведена в межах...

Опубликовано НАБУ Четверг, 14 февраля 2019 г.

«Для того, щоб запобігти подальшим маніпуляціям, роз’яснюємо, що розмір збитків у межах кримінального провадження визначається виключно за результатами судово-економічної експертизи, яка може бути проведена тільки уповноваженими державними експертними установами», – наголошують у НАБУ.

Однак для всебічного об’єктивного розслідування детективи залучають й інші дослідницькі інституції. Однією з таких є Інститут економіки та прогнозування НАН України. В межах розслідування формули «Роттердам+» на замовлення НАБУ цей Інститут провів наукове дослідження ринку вугілля в Україні та світі. З-поміж іншого, аналізувались світові та вітчизняні практики державного регулювання.

На підставі наукової роботи, отриманої від НАН, слідство змогло забезпечити повноту досудового розслідування і зважити наслідки введення в дію формули «Роттердам+» не лише з позиції інтересу окремих гравців, а і з точки зору співставлення балансу інтересів держави, генеруючих та вугледобувних компаній і споживачів електроенергії.

«Результати дослідження є вагомим підґрунтям для формування попередніх висновків щодо розміру завданих збитків інтересам держави», – наголошують у відомстві.

Нагадаємо: НАБУ з 2016 року проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами НКРЕКП, які у 2016 році прийняли постанову №289 «Про затвердження Порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни електричної енергії» (формула «Роттердам+»).

Слідство підозрює, що голова Дмитро Вовк і члени НКРЕКП використали службове становище і діяли в інтересах генеруючих енергокомпаній з метою створення умов отримання ТЕС надприбутків. Так, у січні – березні 2016 року при формуванні оптової ринкової ціни («Роттердам+») вони забезпечили використання явно необґрунтованої формули, яка збільшувала вартість вугілля. Таким чином, вони створили необхідні умови для зростання ціни продажу електричної енергії на оптовому ринку.

Раніше повідомлялось, що Нацкомфінпослуг вимагає в суді обмежити дії НАБУ в справі «Роттердам+». Якщо суд обмежить строк розслідування НАБУ, то справу можуть закрити.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті