Huawei заявила, що Вашингтон навмисно розгорнув потужну кампанію проти неї
США намагаються витіснити обладнання китайської компанії не лише в себе, а й у країн-союзників

Топ-менеджер китайської компанії Huawei засудив США за спроби переконати країни Східної Європи відмовитися від її обладнання. Такі дії Вашингтона є «скоординованою політичною кампанією» проти Huawei, заявили в компанії. Про це повідомляє The Financial Times, на яку посилається DailyComm.
Держсекретар США Майк Помпео під час недавньої зустрічі з угорським міністром закордонних справ застеріг Угорщину від співпраці з Huawei. Він попередив, що якщо апаратура китайського виробника буде розміщуватися в місцях, де знаходяться важливі американські системи, то «США буде складніше налагоджувати партнерські зв'язки з Будапештом».
Один із трьох голів правління Huawei Ерік Сюй, коментуючи висловлювання Помпео, назвав їх черговим прикладом того, як адміністрація Трампа «використовує свій потужний державний апарат проти невеликої і слабкої компанії».
Ерік Сюй засумнівався в тому, що за атакою на Huawei варто турбота про безпеку союзників. На думку топ-менеджера, Вашингтоном рухають зовсім інші міркування.
«Чи дійсно США думають про кібербезпеку і захист приватного життя громадян інших країн, чи в них інші мотиви? Є думка, що через використання обладнання Huawei американським спецслужбам складніше отримувати дані цих держав», – зазначив керівник Huawei.
Вашингтон вже неодноразово закликав союзників заборонити обладнання Huawei і не допускати компанію до будівництва мобільних мереж 5G, посилаючись на ризики кібершпіонажу з боку влади КНР.
Крім того, американська влада звинувачує в шахрайстві і спробі обійти антиіранські санкції Мен Ваньчжоу, фіндиректора Huawei і доньку засновника компанії. У грудні 2018 роки Мен затримали в Ванкувері, і тепер вона знаходиться під домашнім арештом в очікуванні екстрадиції в США.
Також Ерік Сюй повідомив, що Huawei погодилася з вимогами британського агентства з кібербезпеки змінити програмний код, який використовується в телекомунікаційному обладнанні компанії.
У Huawei спочатку відмовилися, але після серії зустрічей з представниками британського регулятора пішли на поступки. Ерік Сюй заявив, що компанія витратить понад $2 млрд на реструктуризацію програмного коду в своїй апаратурі по всьому світу, щоб зробити його більш читабельним і зрозумілим для аналізу.
На початку лютого Італія повідомила, що офіційно відмовиться від обладнання Huawei та ZTE у розгортанні 5G.
А Німеччина, навпаки, вирішила працювати з Huawei попри застереження з боку США.
Раніше повідомлялося, що Huawei закликав своїх постачальників перенести виробництво в Китай через страх санкцій США.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].