Британія звинуватила Facebook в умисному приховуванні втручання РФ у вибори

Британія звинуватила Facebook в умисному приховуванні втручання РФ у вибори

Британська влада також має докази, що іноземні агенти через соціальну мережу здійснювали вплив на голосування щодо Brexit

Британія звинуватила Facebook в умисному приховуванні втручання РФ у вибори
фото pixabay.com

Влада Великобританії обвинуватила компанію Facebook  в умисному не інформуванні політиків щодо втручання Росії у вибори в закордонних країнах. Про це повідомляє Huffpost із посиланням на звіт британського уряду

В документі, опублікованому Комітетом Великобританії з цифрових технологій, культури, ЗМІ та спорту, зазначається, що «обробка персональних даних Facebook та їхнє використання в політичних кампаніях є законними областями для перевірки з боку регулюючих органів, і компанія не повинна мати змогу ухилятись від відповідальності за контент, який користувачі розповсюджують на її платформах».

Комітет почав вивчати роль платформ соціальних мереж в поширенні дезінформації та втручанні в політичні вибори ще 2 роки тому. У звіти лунає заклик до британських  законодавців розробити нормативні акти, у відповідності до яких технологічні гіганти, такі як Facebook, мають нести відповідальність за зловмисне розповсюдження інформації в інтернеті.

Парламентарі розглянули серію внутрішніх документів компанії, які вони отримали минулого року від Six4Three, розробника додатків, який подав позов проти  Facebook в США в 2015 році. За даними Комітету, ці документи вказали на те, що технологічний гігант готовий знехтувати конфіденційністю своїх клієнтів для передачі даних «іншим великим технологічним компаніям», таким як Netflix та Spotify. Раніше у Facebook заявляли, що жодних даних не передавали, а вищезгадані компанії є партнерами.

У звіті на 108 сторінок, також зазначається, що низка керівників соціальної мережі або «навмисно обманювали» законодавців у ході розслідування, або «умисно не інформували» політиків про ймовірне втручання РФ у вибори в іноземних країнах. Крім того, Комітет має докази, що іноземні агенти через соціальну мережу здійснювали впив на голосування щодо Brexit в Британії.

Нагадаємо: Федеральна торговельна комісія США (FTC) і Facebook наразі ведуть переговори щодо узгодження штрафу за витік особистих даних, допущених компанією. Хоча обговорення ще тривають, за попередніми даним штраф для Facebook сягатиме кількох мільярдів доларів і, ймовірно, стане найбільшим в історії для технологічних компаній.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло