Захворіло у світі
13,177,855
Померло у світі
574,793
Вилікувалось у світі
7,303,490
Захворіло в Україні
54,771
Померло в Україні
1,412
Вилікувалось в Україні
27,154
Facebook загрожує мультимільярдний штраф за витік персональних даних користувачів

Facebook загрожує мультимільярдний штраф за витік персональних даних користувачів

Федеральна торговельна комісія США ще не забула про скандал з Cambridge Analytica

Facebook загрожує мультимільярдний штраф за витік персональних даних користувачів
фото pixabay.com

Федеральна торговельна комісія США (FTC) і Facebook Inc., власник найбільшої в світі соцмережі, наразі ведуть переговори щодо узгодження штрафу за витік особистих даних, допущених компанією. Про це повідомляє The Verge із посиланням на The Washington Post.

Хоча обговорення ще тривають, за попередніми даним штраф для Facebook сягатиме кількох мільярдів доларів. Зазначається, що він, ймовірно, стане найбільшим в історії для технологічних компаній.

Найбільшим штрафом проти технологічної компанії, накладеним FTC є штраф у 22,5 млн проти Google, впроваджений в 2012 році за порушення політики конфіденційності. Тоді стало відомо, що пошуковик передавав браузеру Safari завідомо неправдиві команди, щоб обійти його систему безпеки і розмістити на призначеному для користувача ПК, ноутбуку, iPhone або iPad куки, які передають компанії дані для вивчення пошукових переваг користувачів і для кращого орієнтування рекламних оголошень.

У тому ж році Facebook підписав з FTC угоду, що не буде обманювати користувачів, повідомляючи їм, що певна інформація в їхніх профілях залишається конфіденційною.

Багатомільярдний штраф стане наслідком скандалу компанії з Cambridge Analytica.

Нагадаємо, Facebook опинився в центрі скандалу після того, як на початку березня низка британських і американських ЗМІ повідомили, що компанія Cambridge Analytica збирала дані користувачів Facebook, щоб використовувати їх в політичній рекламі. Згодом з'ясувалося, що Cambridge Analytica отримала особисту інформацію 87 млн користувачів соцмережі. Cambridge Analytica співпрацювала з передвиборчим штабом Дональда Трампа і, як стверджували в компанії, внесла вклад в його перемогу.

Через витік даних в Cambridge Analytica Марк Цукерберг був змушений давати свідчення в Сенаті та Палаті представників Конгресу США.

Після цього Facebook увів функцію, де кожен користувач може дізнатися, чи передавалися його дані Cambridge Analytica.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті