Справа наркобарона Ель Чапо: чому «стіна Трампа» не зупинить наркотрафік із Мексики в США

Справа наркобарона Ель Чапо: чому «стіна Трампа» не зупинить наркотрафік із Мексики в США

Куди поділися гроші від торгівлі наркотиками, відмиті через банки, і чому ніхто не піднімає це питання

Справа наркобарона Ель Чапо: чому «стіна Трампа» не зупинить наркотрафік із Мексики в США
Анабель Ернандес
Euronews

Нью-йоркський суд визнав наркобарона Хоакіна Гусмана, більш відомого як Ель Чапо («коротун»), винним за всіма десятьма пунктами звинувачення.

Під час судового процесу, який тривав 11 тижнів, були розкриті методі роботи наркокартелю Сіналоа, яким керував Ель Чапо. За час його існування в США було переправлено 155 тонн кокаїну. І як виявилося, це було зроблено переважно не наземним шляхом.

Стіна між США і Мексикою не зможе зупинити незаконний обіг наркотиків. Мексиканська журналістка Анабель Ернандес, яка  займається розслідуваннями злочинів, пов'язаних з наркоторгівлею, розповіла про це в інтерв'ю Euronews.

Ернандес запевняє, що тонни наркотиків і великі суми грошей перевозяться комерційними авіакомпаніями або приватними літаками, які приземляються як в мексиканських, так і американських аеропортах. При цьому для провезення «спецвантажів» картель займається підкупом співробітників усіх рівнів.

У своєму розслідуванні журналістка виявила, що в аеропорту Мехіко картель Сіналоа діяв безкарно, перебуваючи під захистом уряду Мексики.

«Якщо існує корупція в аеропортах, як в Мексиці, так і за кордоном, то ніяка стіна не зможе перешкодити літакам», – зазначає вона.

Ернандес наголосила, що під час судового процесу ніби навмисне обійшли питання, куди поділися гроші, які Ель Чапо заробив на торгівлі наркотиками, – а це близько $14 млн.

«Йому було пред'явлено звинувачення в тому, що він незаконно нажив $14 млн, – розповідає Анабель Ернандес. – Але де ці гроші? За допомогою яких банків Ель Чапо їх відмивав? Які підприємці йому в цьому допомагали? Ніхто не поставив подібних питань під час суду, ніхто не опитував з цього приводу свідків, партнерів і друзів Ель Чапо. У результаті відповідь так і не було отримано».

На думку Ернандес, ці гроші – ключ до вирішення проблеми.

«Вони займалися наркоторгівлею, бо це приносить багатомільйонні прибутки, які відмивають через банки і бізнеси, а потім ділять з політиками і чиновниками в Мексиці і за її межами, – уточнює вона. – І ця корупційна змова не почалась і не закінчується судом над Ель Чапо».

Під час судового процесу глава картелю Сіналоа розповів, що нібито виплачував мільйони доларів високопосадовцям, наприклад, колишнім президентам Мексики Енріке Пенья Ньєто і Феліпе Кальдерону, екс-секретарю громадської безпеки Мексики, та ін.

«Жоден з цих чиновників не пройде навіть мінімальної перевірки своїх доходів. Їхні статки далеко не відповідають зарплатам, які вони отримували як державні службовці впродовж всього свого життя», – стверджує Ернандес.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті