Трамп застеріг венесуельську армію від підтримки Мадуро

Трамп застеріг венесуельську армію від підтримки Мадуро

Якщо вони продовжуватимуть його підтримувати, то «втратять усе»

Трамп застеріг венесуельську армію від підтримки Мадуро
Дональд Трамп
фото twitter.com/realDonaldTrump

Президент США Дональд Трамп пригрозив венесуельським військовим важкими наслідками в тому випадку, якщо вони продовжать підтримувати главу Венесуели Ніколаса Мадуро. Про це повідомляє CNBC із посиланням на виступ Трампа.

Він заявив,що в Латинській Америці «наступає новий день» та виступив із публічним закликом до збройних сил Венесуели підтримати уряд Хуана Гуайдо.

Телеканал наголошує, що військові країни могли б зіграти вирішальну роль у вирішення багатомісячної політичної кризи, але в цілому вони залишились вірними Мадуро.

Трамп жорстко попередив військових Венесуели, що якщо вони продовжать підтримувати Мадуро, вони «не знайдуть ні безпечної гавані, ні легкого виходу, ні порятунку» та «втратять усе».

Він наголосив, що «ми прагнемо до мирної передачі влади, але усі варіанти залишаються відкритими» та висунув вимогу, щоб армія негайно пропустила гуманітарну допомогу через кордон. Військові заблокували 200 тонн гуманітарної допомоги, яка, зокрема, включала їжу та ліки. Трамп сказав, що Мадуро «скоріше побачить, як його люди вмиратимуть з голоду, ніж їм допоможе».

Як повідомлялось, на наступний день після вступу Мадуро на пост глави держави на другий термін голова Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим виконувачем обов'язків президента країни. Гуайдо було визнано США та близько 40 іншими країнами, включно із 20 країнами ЄС.

Нагадаємо:  на початку лютого президент США Дональд Трамп заявив, що вважає можливим військове втручання США в охоплену кризою Венесуелу.

Пізніше також і сам Гуайдо не виключив військового вторгнення США до південноамериканської країни. 

Між тим радник президента США з національної безпеки Джон Болтон заявив, що США можуть зняти санкції з високопоставлених венесуельських воєначальників, які визнають уряд президента Хуана Гуайдо.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті