Долю «Газпрому» в «Газтранзиті» купив за 41 млн грн венчурний фонд «Голдмен»

Долю «Газпрому» в «Газтранзиті» купив за 41 млн грн венчурний фонд «Голдмен»

Раніше Україна примусово продала 40%-у долю «Газпрому» у «ПівденНДІГіпрогаз»

Долю «Газпрому» в «Газтранзиті» купив за 41 млн грн венчурний фонд «Голдмен»
фото Shutterstock

АТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Голдмен» купив 40,2% акцій ПрАТ «Газтранзит», що раніше належали російському «Газпрому». Про це свідчать дані в системі розкриття інформації НКЦПФР, передає «Інтерфакс».

Згідно з даними торгів на фондовій біржі ПФТС, примусово виставлені на продаж акції «Газптранзиту» наприкінці січня 2019 року продані за 41 024 755 грн, що на 2% вище за їх стартову ціну (40 220 349 грн).

Кінцевим бенефіціаром «Голдмен» вказано Андрія Нестеренка, а керуючим партнером фонду є ТОВ «Група компаній «Інвестиційні партнери» народного депутата Андрія Журжія.

Раніше Україна примусово продала  40%-у частку в ПАТ «Інститут «ПівденНДІГіпрогаз» (Донецьк), яка належала «Газпрому».

Нагадаємо:  Антимонопольний комітет України 22 січня 2016 року оштрафував ПАТ «Газпром» на 86 млрд грн ($3,37 млрд) за «порушення економічної конкуренції у вигляді бездіяльності, яке полягало в неприйнятті заходів щодо забезпечення отримання послуги з транзиту природного газу по магістральних трубопроводах через територію України на обґрунтованих умовах і було б неможливо за умов існування значної конкуренції на ринку, і призвело до ущемлення інтересів НАК «Нафтогаз України» у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) положенням на ринку послуги з транзиту природного газу по магістральних трубопроводах по території України як покупця».

Як повідомлялось, АМКУ у квітні 2017 направив до Департаменту державної виконавчої служби міністерства юстиції вимогу про примусове стягнення з «Газпрому» 171,9 млрд грн (близько $6 млрд).

12 травня «Газпром» отримав через представництво у Києві постанови Департаменту держвиконслужби Мінюсту про відкриття виконавчого провадження на суму 189,125 млрд грн і накладення арешту на належні компанії акції «Газтранзит».

Влітку 2017 року російський монополіст «Газпром» домовився з київським «Газтранзитом» розірвати угоду про транспортування і припинити всі права й обов'язки сторін за угодою з 1 липня 2016 року. Ця угода була укладена сторонами 5 вересня 2002 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло