Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
Порошенко: «Росія практично програла війну в Україні»

Порошенко: «Росія практично програла війну в Україні»

Агресія Росії спрямована на те, щоб знищити систему трансатлантичної безпеки Європи і світу, сказав глава держави

Порошенко: «Росія практично програла війну в Україні»
фото Офіційний сайт Президента України

Президент України Петро Порошенко переконаний, що Україна отримала тактичну перемогу у війні з Росією. Про це він сказав 19 лютого під час виступу на спеціальному засіданні Верховної Ради у зв’язку з п’ятою річницею з початку російської збройної агресії проти України.

«Поза всяким сумнівом, у цій війні Кремль приречений на поразку. Наголошую, що за п’ять років він не зміг добитися в Україні жодної із поставлених цілей, і тактично, друзі, ми вже виграли», – заявив глава держави.

Президент висловив думку, що Росія розпочала війну проти України не лише для її захоплення, а й загалом для знищення післявоєнної системи безпеки, яка базувалася на Раді Безпеки ООН і єдності її п’яти постійних членів.

«Рада Безпеки не може працювати, коли один із її постійних членів є країною-агресором. І система колективної безпеки була зруйнована», – сказав Порошенко.

«Анексія Криму, окупація Донбасу стали прелюдією гібридної війни Москви не тільки проти України. Президент Європейської Ради Дональд Туск сьогодні абсолютно правильно зазначив – гібридної війни Москви проти Євросоюзу, проти, в тому числі Польщі; проти Сполучених Штатів, проти НАТО, проти країн Балтії і врешті-решт проти усього демократичного і цивілізованого світу», – додав глава держави.

На його думку, Росія не може наздогнати інші країни в економічному розвитку, тому намагається це зробити військовими методами.

«Зараз Путін прекрасно розуміє, що втрата України означає крах його планів відновити імперію і повернути Росії статус наддержави. Економічно вони це зробити не можуть, бо за економікою їх економіка дуже далека від ефективних країн», – сказав Порошенко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті