Захворіло у світі
12,507,849
Померло у світі
560,460
Вилікувалось у світі
6,890,914
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
Уряд схвалив план з управління відходами до 2030 року

Уряд схвалив план з управління відходами до 2030 року

Програма спрямована на побудову в Україні системи управління відходами на основі стандартів ЄС та економіки замкненого циклу

Уряд схвалив план з управління відходами до 2030 року
Віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко
Фото: УНІАН

Уряд на своєму засіданні схвалив Національний план управління відходами до 2030 року. Він являє собою детальну маршрутну карту з виконання Нацстратегії управління відходами, яка спрямована на побудову в Україні системи управління відходами на основі стандартів ЄС та економіки замкненого циклу.

Про це повідомила прес-служба Мінрегіонбуду з посиланням на віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубко.

За його словами, виконання Нацплану – дуже важливе для розвитку регіонів.

План містить: пакет завдань щодо кожного виду відходів – від прийняття необхідної правової бази до конкретних заходів зі збирання, переробки та утилізації; розробку регіональних планів управління відходів; будівництво регіональних полігонів відходів, що не є небезпечними; будівництво регіональних комплексів з відновлення побутових відходів. Також передбачені прийняття законопроекту про «Муніципальні відходи» та розробка нових ДБН щодо полігонів.

«Органи влади на місцях та місцеве самоврядування мають вже зараз готувати регіональні плани управління відходами. Вже зараз потрібно активно використовувати інструменти міжмуніципального співробітництва, готувати кадри, які працюватимуть у сфері управління відходами», – наголосив Зубко.

Урядовець підкреслив, що затвердження Національного плану отримало схвальну оцінку від представництва ЄС в Україні, в якому переконані, що це позитивний і важливий крок до гармонізації української політики і законодавства в сфері управління відходами с законодавством ЄС в цьому секторі.

Раніше Mind публікував матеріал – Як позбутися світової проблеми з пластиком: дилема великого бізнесу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті