Захворіло у світі
62,295,586
Померло у світі
1,453,128
Вилікувалось у світі
39,854,760
Захворіло в Україні
722,679
Померло в Україні
12,213
Вилікувалось в Україні
339,378
Порошенко заявив, що «не бачив» поправок, які б могли обмежити діяльність ФОПів на єдиному податку

Порошенко заявив, що «не бачив» поправок, які б могли обмежити діяльність ФОПів на єдиному податку

Президент наголосив, що ІТ-сектор має відчувати себе захищеним

Порошенко заявив, що «не бачив» поправок, які б могли обмежити діяльність ФОПів на єдиному податку
фото www.president.gov.ua

Президент Петро Порошенко має намір взяти участь в обговоренні ініціатив щодо діяльності ФОП, які сплачують єдиний податок, з метою не допустити утисків в роботі підприємців, зокрема ІТ-сектору, який працює за цією системою оподаткування. Про це глава держави сказав під час виступу на Раді регіонального розвитку Львівщини в ході робочої поїздки до Львівської області, передає прес-служба президента.

«Принагідно хочу сказати, що пропозиція Міністерства соціальної політики внести поправки до Трудового кодексу, які могли би обмежити діяльність ФОПів на єдиному податку взагалі і в IT-галузі зокрема – це робоча ініціатива самого міністерства. Уряд це рішення не приймав. Президент його не бачив», – зазначив він.

За словами Порошенка, Міністерство як орган, який відповідає за наповнення Пенсійного фонду, має шукати шлях легалізації трудової зайнятості.

 «Але ми найближчим часом ретельно обговоримо модель, яку вони зараз запропонували. Вона ще не розглядалася на Кабміні. І в моїх планах взяти активну участь в обговоренні цього, для того щоб ІТ-сектор як наш пріоритет відчував себе захищеним. Це є моє президентське слово», – наголосив Петро Порошенко.

Глава держави підкреслив, що це не значить, що цим не треба займатися, але влада має просто «знайти інші способи як виводити зарплати з тіні, як легалізувати зайнятість, як наповнювати Пенсійний фонд».

«Ми добилися чималого прогресу в тому, щоб реалізувати цю ініціативу, причому без утисків малого та середнього бізнесу. Такої лінії ми будемо дотримуватись і надалі», – також підкреслив він.

Порошенко також зазначив, що однією з його головних ідей щодо змін в податковій сфері є впровадження податку на виведення капіталу.

 «Що це означає? Те, що ти вклав в Україну – без податків. Те, що ти виводиш як би ти це не називав – роялті чи дивіденди, виводиш з України – заплати», – пояснив він.

Президент переконаний, що це буде потужним стимулом для інвестицій, розвитку, створення робочих місць..

Нагадаємо: У першій декаді лютого Міністерство соціальної політики оприлюднило проект закону, що змусив напружитися всю галузь IT-аутсорсингу. Уряд хоче перекваліфікувати відносини компаній з фізичними особами – підприємцями (ФОП) з цивільно-правових у трудові. Тобто ФОП, який виконує роботу в приміщенні замовника, на його обладнанні, під його контролем і отримує 75% доходу і більше з одного джерела, вважатиметься найманим співробітником. І за нього доведеться платити зовсім інші податки. Більше про те, скільки ФОПів налічується в IT-галузі, навіщо компаніям «офшорки» і що буде, якщо вся ця система завалиться, читайте в матеріалі Mind «У повному ФОПі: як насправді працюють українські IT-компанії»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті