Загрозою для розгортання 5G у Європі є зовсім не національна безпека чи Huawei – глава Ericsson

Загрозою для розгортання 5G у Європі є зовсім не національна безпека чи Huawei – глава Ericsson

На думку Екхольма, розгортанню 5G загрожує невизначеність у сфері регулювання та брак інвестицій

Загрозою для розгортання 5G у Європі є зовсім не національна безпека чи Huawei – глава Ericsson
фото twitter.com/Huawei

Європа ризикує відстати від інших регіонів у розгортанні послуг мобільного зв'язку п'ятого покоління через обтяжливе регулювання та слабкі інвестиції, а не через безпекові загрози, зокрема з боку китайської Huawei. Про це під час виставки Mobile World Congress заявив генеральний директор Ericsson Борьє Екхольм, передає Reuters.

Висока плата за використання спектру, невизначеність у сфері регулювання і брак інвестицій є більш нагальними проблемами, ніж заклики Сполучених Штатів заборонити закупівлю китайського обладнання з міркувань безпеки, зазначив він.

«Це набагато більше пов’язано з питанням привабливості інвестування в 5G», – сказав Екхольм.

Однак гендиректор Ericsson не став оцінювати заклики США до союзників відмовитись від послуг та обладнання Huawei в розгортанні мереж 5G.

«Це дійсно залежить від самих країн, щоб вирішити, як керувати своєю політикою національної безпеки», – сказав Екхольд та додав, що «нинішня невизначеність» впливає на телекомунікаційний сектор.

Згідно зі статистичним аналізом, за підсумками 2017 року лідерами на ринку телекомунікаційного обладнання були Huawei (28%), Ericsson (27%), Nokia (23%) та ZTE (13%). На тлі проблем у лідера цієї галузі Samsung заявила, що готова вкласти $22 млрд у розвиток обладнання та технологій мереж п’ятого покоління.

Під впливом США, які переконанні, що китайська Huawei становить загрозу для національної безпеки інших країн, від використання її обладнання на розгортання 5G мереж на своїх територіях відмовилась вже низка держав, серед яких Австралія, Нова Зеландія, Чехія.

Більше про те, чому США вважають Huawei загрозою та наполягають, щоб їхні союзники також відмовлялись від послуг та обладнання китайської компанії, читайте в матеріалі Mind «Як США ламають Huawei: китайського техногіганта придушать «шпигунськими» санкціями».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло