Захворіло у світі
5,954,711
Померло у світі
365,535
Вилікувалось у світі
2,516,951
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
Закрито школи й дитсадки: у Німеччині бюджетники вимагають підвищення зарплати

Закрито школи й дитсадки: у Німеччині бюджетники вимагають підвищення зарплати

Їхня вимога – підняти платню мінімум на 200 євро і доплачувати за роботу по вихідних

Закрито школи й дитсадки: у Німеччині бюджетники вимагають підвищення зарплати
Facebook ver.di

У Німеччині працівники бюджетної сфери оголосили масовий страйк, метою якого є добитися підвищення заробітної плати, повідомляє Deutsche Welle.

У понеділок, 25 лютого, демонстрації проходять, зокрема, в Гамбурзі, Єні, у федеральній землі Баден-Вюртемберг і в Шлезвіг-Гольштейн. У землі Північний-Рейн-Вестфалія до страйку приєдналися співробітники лікарень в Ахені, Бонні, Дюссельдорфі, Ессені і Кельні, розповів представник профспілки Verdi.

В організованих різними профспілками попереджувальних страйках можуть брати участь всі держслужбовці, крім чиновників, які становлять близько третини всіх бюджетників. У зв'язку з демонстраціями закрито багато дитячих садочків, скасовані заняття в школах і університетах.

У наступні дні до акцій планують приєднатися держслужбовці в Дюссельдорфі, Нюрнберзі, Саарбрюккені (26 лютого), а також Бремені, Нижній Саксонії, Ерфурті та Шверині (27 лютого).

Страйки приурочені до третього раунду переговорів між Об'єднанням держслужбовців Німеччини (DBB) і земельними урядами, який пройде 28 лютого і 1 березня в Потсдамі.

Обʼєднання держслужбовців вимагає, зокрема, підвищити зарплати бюджетникам на 6%, або мінімум на 200 євро, а також підвищити доплату за роботу по суботах співробітникам лікарень до 20%.

За даними об'єднання, результат переговорів безпосередньо вплине на 3,5 млн держслужбовців.

Нагадаємо, в середині лютого у Берліні пройшов перший за сім років масштабний страйк працівників громадського транспорту, через що було паралізовано рух транспорту в місті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті