ВККС підтвердила відповідність Ігоря Бенедисюка посаді судді ВСУ попри спірність його громадянства

ВККС підтвердила відповідність Ігоря Бенедисюка посаді судді ВСУ попри спірність його громадянства

У комісії кажуть, що про російське громадянство кандидата не йдеться

ВККС підтвердила відповідність Ігоря Бенедисюка посаді судді ВСУ попри спірність його громадянства
Фото: pixabay

Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) підтвердила доброчесність та відповідність судді Ігоря Бенедисюка, який працював військовим суддею у РФ до 1994 року, посаді судді Верховного суду (ВСУ), йдеться у повідомленні на сайті ВККС.

У той же час, громадські активісти неодноразово вказували на те, що достеменно невідомо чи відмовився Бенедисюк від громадянства РФ і коли набув українське громадянство.

«На питання, коли саме Ігор Бенедисюк набув громадянство України і чи відмовився він від громадянства РФ, сам кандидат жодного разу чітко не відповів», – пише на своїй сторінці у Facebook керівник громадської організації «Фундація Dejure» Михайло Жернаков.

Вжух – і стараннями Вищої кваліфкомісії суддів Ігор Бенедисюк визнаний доброчесним і відповідним посаді судді Верховного...

Опубликовано Михайло Жернаковым Вторник, 26 февраля 2019 г.

Згідно його офіційний біографії, яка розміщена на сайті Вищої Ради правосуддя, у 1991 році Бенедисюк закінчив Військовий інститут міністерства оборони СРСР. І з 1991 до 1994 року був суддею 37-го військового суду, Далекосхідного військового суду міста Южно-Сахалінськ Російської Федерації.

Як зазначили у ГО згідно із законодавством РФ, правосуддя здійснювати можуть виключно громадяни Росії. «Тому виникає питання, коли саме Ігор Бенедисюк набув громадянство України і чи відмовився він від громадянства РФ?», – наголошують у громадському обєднанні.

У той же час, як прокоментував Mind член ВККС Михайло Макарчук, на той момент, коли Бенедисюк працював військовим суддею, на території бувшого Радянського Союзу діяло інше законодавство, згідно з яким він був громадянином Української СРСР, адже народився на її території. В межах визначеної Законом України «Про громадянство України» вимоги Бенедесюк подав заяву про переведення його як військовослужбовця на Україну, а тому, відповідно до пункту 2 статті 2 цього занону, є громадянином України.

Так, згідно із поясненнями, які кандидат надав ВККС і за якими Комісія провела перевірку, на час обрання Бенедисюка суддею 37-го військового суду Далекосхідного військового округу ще не було Закону РРФСР «О гражданстве РСФСР» від 28 листопада 1991 року. Крім того, згідно закону РРФСР «О гражданстве РСФСР», реєстрація громадян РРФСР та видання відповідних документів починається з 1 березня 1992 року.

У той же час, згідно відповідної угоди між державами-учасниками співдружності незалежних держав від 1992 року, за особами, звільненими з військової служби зберігається громадянство держави-учасниці співдружності, яке вони мали до призову або до вступу на військову службу. Так, оскільки Бенедисюк призивався на військову службу із України, Житомирської області, то в 1993 році підтверджено набуття кандидатом громадянства України у відповідності до вимог Закону «Про громадянство України» від 8 жовтня 1991 року.

Крім того, згідно із поясненнями кандидата до ВККС, жодних документів, які підтверджували б громадянство Російської Федерації він не отримував.

Нагадаємо: ВККС 2 серпня 2018 року оголосила конкурси на 78 посад суддів Верховного Суду, в якому бере участь Бенедисюк, та 39 посад суддів Вищого антикорупційного суду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію