Захворіло у світі
5,512,055
Померло у світі
346,612
Вилікувалось у світі
2,246,900
Захворіло в Україні
21,584
Померло в Україні
644
Вилікувалось в Україні
7,575
ВККС: оголошено конкурс на посади суддів ВСУ та Антикорупційного суду

ВККС: оголошено конкурс на посади суддів ВСУ та Антикорупційного суду

У Антикорупційному вакантні 39 посад суддів, у ВСУ – 78 посад

ВККС: оголошено конкурс на посади суддів ВСУ та Антикорупційного суду
Фото: Shutterstock

Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККС) 2 серпня 2018 року оголосила конкурси на  78 посад суддів Верховного Суду (ВСУ) та 39 посад суддів Вищого антикорупційного суду, повідомляє прес-служба ВККС.

Як зазначається, конкурс оголошено зокрема до касаційних судів ВСУ: до Касаційного адміністративного суду – 26 посад, до Касаційного цивільного суду – 23 посади, до Касаційного господарського суду – 16 посад, до Касаційного кримінального суду – 13 посад.

Таким чином Державна судова адміністрація (ДСУ), з урахуванням навантаження судів різних інстанцій вирішила, що у Верховному Суді має працювати 196 суддів з максимальної кількості 200 суддів, яка передбачена законом.

Конкурс до Вищого антикорупційного суду оголошено на 39 посад, з яких 12 посад суддів апеляційної палати цього суду.

Подання документів триватиме з 8 серпня 2018 року по 14 вересня 2018 року у електронній та паперовій формі.
До участі у конкурсах запрошуються правники, які відповідають кваліфікаційним вимогам до кандидатів і мають намір особисто долучитися до процесів змін у країні. Як і під час першого конкурсу до Верховного Суду, стати суддями найвищого суду країни та антикорупційного суду зможуть судді всіх інстанцій, адвокати та науковці.

Як зазначають у ВККС, у конкурсі до ВСУ можуть взяти участь судді, адвокати, науковці та правники з сукупним стажем на цих посадах від 10 років, до Вищого антикорупційного суду – судді з 5 річним досвідом, адвокати, науковці та правники із сукупним стажем на цих посадах – 7 років.

Раніше, з 24 липня 2018 року по 1 серпня 2018 року ВККСУ провела процедуру повідомлення намірів про участь у конкурсах до ВСУ та Вищого антикорупційного суду. 

Крім того, у межах процедури конкурсу до Вищого антикорупційного суду Комісія вже розпочала роботу над створенням Громадської ради міжнародних експертів, яка має сприяти ВККС у встановленні у кандидатів у судді критеріїв доброчесності та професійної етики. Пропозиції від міжнародних організацій Комісія очікує до 15 серпня 2018 року для того, щоб здійснити відбір найкращих кандидатів.

Нагадаємо, 7 червня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон «Про Вищий антикорупційний суд», а 21 червня – закон «Про утворення Вищого антикорупційного суду».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті