Янукович відмив через Swedbank $3,6 млн – SVT

Янукович відмив через Swedbank $3,6 млн – SVT

Гроші на його рахунок у Swedbank у Литві переводились через офшорну компанію Vega Holding Limited

Янукович відмив через Swedbank $3,6 млн – SVT
Віктор Янукович
фото УНІАН

Колишній президент України Віктор Янукович для виведення грошей з України використовував шведський банк Swedbank. Про це йдеться в розслідуванні шведського телеканалу SVT.

Як свідчать дані розслідування, президенту-утікачу вдалось вивести за допомогою Swedbank щонайменше 34 млн шведських крон ($3,6 млн).

Ймовірне відмивання коштів відбулось у 2011 році, коли Янукович перевів відповідну суму через компанію Vega Holding Limited, яка мала рахунок у шведському банку. За даними прокуратури, гроші він, імовірно, отримав як хабар, замаскований під угоду про написання книги.

«34 млн шведських крон було відправлено нібито від книговидавця, але Янукович ніколи не напише книгу – основа для трансакції була шахрайською», зазначається у матеріалі телеканалу.

Пройде три роки після відмивання коштів через один з найбільших банків Швеції, коли президент Янукович стане відомим на увесь світ. Саме тоді в Україні розпочинається Революція гідності.

«Янукович був президентом України протягом чотирьох років, але в той же час він створив власне багатство, переводячи гроші з країни через корпоративні рахунки в європейських банках. За оцінками, з казни було викрадено близько 200 млрд шведських крон ($21,5 млрд)», повідомляє телеканал.

«Його сім’я та найближче оточення крало у держави близько 10 млрд на рік, тоді як він намагався забезпечити якомога більш авторитарне правління», – зазначив Андерс Ослунд, професор економіки та колишній радник урядів РФ та України.

Окрім грошей за нібито гонорар, через рахунок екс-президента у Swedbank у період між 2007 та 2013 роками було переведено 170 млн крон ($18,2 млн).

Нагадаємо: нещодавно стало відомо, що шведський Swedbank підозрюють у причетності до гучного скандалу навколо відмивання грошей через Естонію. Відомо, що гроші, в основному російського походження, відмивались не тільки в естонському відділенні данського Danske Bank, а й в балтійських філіях Swedbank. Йдеться про щонайменше 40 млрд крон ($4,3 млрд). 

Як повідомлялось, вироком Оболонського районного суду м. Києва від 24 січня 2019 року Янукович засуджений за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України, а саме – державну зраду, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній недоторканності та державній безпеці України, а саме надання іноземній державі – Російській Федерації та її представникам – допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

Також Янукович визнаний винним у вчиненні злочину проти миру, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 КК України, а саме – пособництві у веденні агресивної війни.

На підставі ст. 70 КК України, за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, Януковичу визначено остаточне покарання у вигляді 13 років позбавлення волі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті