Україна не братиме участь у Євробаченні-2019 – UA:Суспільне

Україна не братиме участь у Євробаченні-2019 – UA:Суспільне

Суспільний мовник вважає за потрібне врегулювати законодавчо ситуацію зі співпрацею українських артистів із державою-агресором на майбутнє

Україна не братиме участь у Євробаченні-2019 – UA:Суспільне
Фото facebook.com/PBCUkraine

Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) відмовляється від участі в Міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019, йдеться у повідомленні на сайті UA:Суспільне.

«У ситуації, що склалася, дотримуючись закону про Суспільне мовлення, а також в умовах надмірної політизації перебігу національного відбору Суспільний мовник вирішив відмовитися від участі в Міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019», – сказано у повідомленні.

Як зазначається, Національний відбір-2019 виявив та привернув увагу нашого суспільства до системної проблеми музичної індустрії в Україні: зв’язків артистів із шоу-бізнесом на території держави-агресора, які й на 5-му році військового конфлікту все ще залишаються дуже тісними. Для частини суспільства цей факт прийнятний, в іншої частини викликає обурення й несприйняття.

«Закони України не пропонують жодних обмежень щодо роботи виконавців та артистів на території Російської Федерації попри великий суспільний запит на врегулювання цієї ситуації», – зазначають у НСТУ.

Так, суспільний мовник вважає за потрібне започаткувати суспільний діалог у форматі ток-шоу, форумів та обговорень за участі провідних експертів сфери для формулювання позиції українського суспільства щодо цієї проблеми, а також напрацювання пропозицій до проекту закону України, що міг би врегулювати ситуацію зі співпрацею українських артистів із державою-агресором на майбутнє.

Нагадаємо: переможцем Національного відбору на цьогорічне Євробачення стала співачка MARUV, якій Суспільний мовник, як і робить це щороку, запропонував укласти договір для представлення України на пісенному конкурсі. Однак після проведених перемовин MARUV відмовилася підписувати договір.

Як пояснюють у НСТУ, альтернативним способом визначення представника від України на Євробачення-2019 правила визнають його безпосереднє призначення мовником. Тобто Суспільний мовник міг би обрати будь-якого виконавця не з числа учасників Національного відбору.

Проте від такої альтернативи Суспільний мовник відмовляється, адже з повагою ставиться до вибору глядачів у Національному відборі. Тому в ситуації непідписання договору про участь у Євробаченні з переможцем телерадіокомпанія почергово звернулася до фіналістів, що посіли друге та третє місце за результатами Національного відбору.

Гурти Freedom Jazz та Kazka також відмовилися від участі в Євробаченні-2019.

Нагадаємо: український уряд підтримав пропозицію змінити правила відбору учасників від України на пісенний конкурс Євробачення.

Раніше, НСТУ звинуватили у зміні правил національного відбору на Євробачення «на ходу» і у некоректному озвучуванні деяких пунктів договору.

Напередодні у НСТУ передбачали, що Україна не братиме участі у цьогоричному пісенному конкурсі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло