Україна не братиме участь у Євробаченні-2019 – UA:Суспільне
Суспільний мовник вважає за потрібне врегулювати законодавчо ситуацію зі співпрацею українських артистів із державою-агресором на майбутнє

Національна суспільна телерадіокомпанія України (НСТУ) відмовляється від участі в Міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019, йдеться у повідомленні на сайті UA:Суспільне.
«У ситуації, що склалася, дотримуючись закону про Суспільне мовлення, а також в умовах надмірної політизації перебігу національного відбору Суспільний мовник вирішив відмовитися від участі в Міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019», – сказано у повідомленні.
Як зазначається, Національний відбір-2019 виявив та привернув увагу нашого суспільства до системної проблеми музичної індустрії в Україні: зв’язків артистів із шоу-бізнесом на території держави-агресора, які й на 5-му році військового конфлікту все ще залишаються дуже тісними. Для частини суспільства цей факт прийнятний, в іншої частини викликає обурення й несприйняття.
«Закони України не пропонують жодних обмежень щодо роботи виконавців та артистів на території Російської Федерації попри великий суспільний запит на врегулювання цієї ситуації», – зазначають у НСТУ.
Так, суспільний мовник вважає за потрібне започаткувати суспільний діалог у форматі ток-шоу, форумів та обговорень за участі провідних експертів сфери для формулювання позиції українського суспільства щодо цієї проблеми, а також напрацювання пропозицій до проекту закону України, що міг би врегулювати ситуацію зі співпрацею українських артистів із державою-агресором на майбутнє.
Нагадаємо: переможцем Національного відбору на цьогорічне Євробачення стала співачка MARUV, якій Суспільний мовник, як і робить це щороку, запропонував укласти договір для представлення України на пісенному конкурсі. Однак після проведених перемовин MARUV відмовилася підписувати договір.
Як пояснюють у НСТУ, альтернативним способом визначення представника від України на Євробачення-2019 правила визнають його безпосереднє призначення мовником. Тобто Суспільний мовник міг би обрати будь-якого виконавця не з числа учасників Національного відбору.
Проте від такої альтернативи Суспільний мовник відмовляється, адже з повагою ставиться до вибору глядачів у Національному відборі. Тому в ситуації непідписання договору про участь у Євробаченні з переможцем телерадіокомпанія почергово звернулася до фіналістів, що посіли друге та третє місце за результатами Національного відбору.
Гурти Freedom Jazz та Kazka також відмовилися від участі в Євробаченні-2019.
Нагадаємо: український уряд підтримав пропозицію змінити правила відбору учасників від України на пісенний конкурс Євробачення.
Раніше, НСТУ звинуватили у зміні правил національного відбору на Євробачення «на ходу» і у некоректному озвучуванні деяких пунктів договору.
Напередодні у НСТУ передбачали, що Україна не братиме участі у цьогоричному пісенному конкурсі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].