Українська делегація покинула засідання переговорної групи щодо Донбасу

Українська делегація покинула засідання переговорної групи щодо Донбасу

Причиною учасники переговорів називають «хамство і образи» з боку представників ОРДЛО

Українська делегація покинула засідання переговорної групи щодо Донбасу
фото Facebook Ірини Геращенко

Українська делегація покинула засідання гуманітарної групи по Донбасу в Мінську через «образливі й недипломатичні висловлювання» з боку представників сепаратистів. Про це написала віце-спікер Верховної ради Ірина Геращенко у своєму Facebook.

«У ході обговорення можливих варіантів обміну заручниками запрошена із Донецька не дипломатично, базарно, в образливій і некоректній формі спробувала робити заяви на адресу України та вищого політичного керівництва держави», – розповіла віце-спікер.

«Українська делегація висловила рішучий протест координатору щодо перетворення важкого переговорного процесу на базар з лайливими хамами й залишила залу засідань», – повідомила Геращенко.

Вона зазначила, що українська сторона жорстко наголосила представникам ОБСЄ і РФ щодо неприпустимості образливих, недипломатичних висловлювань в рамках переговорного процесу з боку «маріонеток Кремля».

Геращенко повідомила, що представники РФ і запрошені з ОРДЛО знову відмовилися від всіх пропозицій української сторони – зокрема щодо передачі росіянам 25 засуджених громадян їх країни в обмін на політв‘язнів Кремля, помилування 72 сепаратистів в обмін на 19 наших заручників на окупованих територіях.

Як тільки мова зайшла про військовополонених українських моряків, росіяни, за словами Геращенко, влаштували «огидну істерику».

Як повідомлялося, згідно з рішенням російського суду, всі полонені українські моряки залишаться під вартою до 24 квітня.

Нагадаємо, спецпредставник Держдепартаменту Курт Волкер презентував сайт про агресію Росії щодо України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті