«Союз» вивів на орбіту британські супутники OneWeb

«Союз» вивів на орбіту британські супутники OneWeb

Запуск двічі переносився через технічні несправності, а сама програма викликає підозри у російського ФСБ

«Союз» вивів на орбіту британські супутники OneWeb
фото twitter.com/roscosmos

Російська ракета-носій «Союз-СТ-Б4», яка стартувала вранці в четвер, 28 лютого, з космодрому Куру у Французькій Гвіані, вивела на орбіту Землі шість супутників зв'язку британської компанії OneWeb. Про це повідомив «Роскосмос».

Зазначається, що на орбіту з висотою близько 1000 км і нахилом 87,77 градусів виведено 6 перших апаратів.

Також в ході місії розгінного блоку «Фрегат» була успішно відпрацьована повна циклограма виведення 32-х космічних апаратів OneWeb в рамках одного запуску, яку планується реалізовувати в ході подальших запусків.

В цілому в ході місії РБ «Фрегат» було забезпечено десять активних ділянок: три включення маршової рухової установки, останнє з яких вивело розгінний блок на орбіту «затоплення» і сім включень двигуна, які забезпечили циклограму відділення 32-х КА.

OneWeb – сузір'я супутників для забезпечення високошвидкісного інтернет-зв'язку, яке планує запустити на кругову низьку навколоземну орбіту (в майбутньому  – і на середню)  компанія OneWeb. З огляду на те, що супутників буде аж 600, процес запуску їх за планом розтягнеться на 2019 – 2020 роки, хоча спочатку планувалося здійснити перший запуск не раніше 2017 року. Інвесторами проекту OneWeb виступають такі відомі компанії, як Airbus Group, Bharti Enterprises, Hughes Network Systems, (Hughes), дочірня компанія EchoStar Corp., Intelsat, Qualcomm Incorporated, The Coca-Cola Company, Totalplay, Grupo Salinas Company, Virgin Group та інші.

Нагадаємо, Росія отримала близько $1 млрд авансу для запуску супутників OneWeb.

Як повідомлялось, запуск, що мав відбутись 31 січня, було відкладено через поломку в одному з блоків російської ракети.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло