Битва за «ПриватБанк»: чому повернення банку екс-власникам неможливе

Битва за «ПриватБанк»: чому повернення банку екс-власникам неможливе

Та чому це призведе до визнання України державою-ізгоєм

Битва за «ПриватБанк»: чому повернення банку екс-власникам неможливе
Ігор Коломойський
Фото: УНІАН

Повернення ПриватБанку колишнім власникам неможливе. Про це повідомив Тімоті Еш, ринковий стратег з управління активами у компанії BlueBay Asset Management в колонці Люсі Фітцжорж-Паркер.

«Буде потужний протест з боку міжнародної спільноти. Це призведе до визнання  України державою-ізгоєм», – говорить банкір.

Він додає, що Коломойський прагне щоб держава відмовилась від спроб змусити його і його партнера-співвласника ПриватБанку  Генадія Боголюбова повернути виведені активи, але не може реалістично сподіватись, що вони знову стануть власниками банку.

Аш погоджується з тим, що для міжнародних прихильників України такий крок стане «детонатором» розриву існуючих домовленостей. За його словами, націоналізація ПриватБанку та більш широка реформа банківського сектору з боку незалежного центрального банку країни були одними з найбільших досягнень пост-майданівської адміністрації.

«Повернення банку колишнім власникам після його порятунку, який коштував понад 5% ВВП, буде червоною лінією для офіційних кредиторів. Якщо наступний президент намагатиметься щось робити з ПриватБанком, а тим самим і підірвати незалежність центрального банку, то МВФ повинен буде вийти з гри, це без сумніву», – говорить він.

В будь-якому випадку це було б катастрофою. Економіка України певною мірою оговталася від потрясіння 2014 року та зростає досить хорошими темпами – 3% на рік. Водночас, політикам досі не вдасться переконати іноземних інвесторів – або будь-кого іншого – що вони готові боротися з поголовною та виснажливою корупцією.

Внутрішніх інвестицій практично немає, а потреби зовнішнього фінансування залишаються високими. За даними Standard&Poor's, Україна має близько $10 млрд зовнішнього боргу, що надходитиме у 2019/20, з яких $4,8 млрд належать власникам суверенних єврооблігацій.

У грудні МВФ схвалив нову програму на суму $3,9 млрд для України. Якщо цю підтримку відкликати після виборів, шанси Міністерства фінансів на рефінансування своїх зовнішніх зобов'язань будуть мізерними, майже нульовими.

Як зазначив Еш у своєму дописі 19 лютого: «Якщо МВФ піде, Україна матиме чергову економічну та фінансову кризу. Простіше кажучи, Україна досі не є макростійкою без підтримки МВФ».

Повернення найбільшого українського банку його колишнім акціонерам призведе до економічного самогубства, але дедалі частіше звучать побоювання, що ключові кандидати в президенти планують зробити саме це.

Однак не варто поспішно виключати таку ймовірність. 

«В Україні часто відбуваються навіть дивніші речі, а Коломойський неодноразово виходив в Україні сухим із води», – йдеться в повідомленні.

Протягом останніх двох десятиліть він багато разів успішно протидіяв спробам знищити свою власну «платформу впливу». Ті, хто бажає Україні успіху, повинні сподіватися, що президентські вибори цього року не дадуть йому ще однієї можливості пограти своїми політичними м'язами.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло