В Мінфіні розповіли про ступінь виконання зобов’язань для отримання другого траншу у 500 млн євро

В Мінфіні розповіли про ступінь виконання зобов’язань для отримання другого траншу у 500 млн євро

Україна очікує залучити 2-й транш макрофіндопомоги ЄС у кінці березня-початку квітня

В Мінфіні розповіли про ступінь виконання зобов’язань для отримання другого траншу у 500 млн євро
Міністр фінансів України Оксана Маркарова
фото www.minfin.gov.ua

Міністр фінансів України Оксана Маркарова  повідомила, що український уряд на сьогодні виконав більше половини зобов'язань, необхідних для надання Україні другого траншу в розмірі 500 млн євро, і ще 5 з 12 передбачених програмою умов знаходяться на різних етапах виконання. Про це вона повідомила під час зустрічі з віце-президентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом хід реформ і прогрес реалізації 4-ї програми макрофінансової допомоги Європейського Союзу, передає «Інтерфакс».

Зокрема, міністр зазначила, що вже найближчими днями будуть оголошені результати відбору суддів Вищого антикорупційного суду України, а Верховна Рада 28 лютого ратифікувала Багатосторонню конвенцію щодо виконання заходів, що стосуються угод про оподаткування з метою протидії розмивання податкової бази і виведенню прибутку з-під оподаткування, а також був прийнятий у першому читанні законопроект про введення інституту уповноваженого економічного оператора.

«Тепер наше завдання – зробити все можливе, щоб уже в найближчі тижні Верховна Рада прийняла законопроект про запобігання та протидію відмиванню доходів, який є одним з центральних зобов'язань України перед ЄС, і ввела інститут уповноваженого економічного оператора», – зазначила міністр.

Окрім того, вона акцентувала увагу на низці заходів, які уряд приймає для зниження частки непрацюючих кредитів (NPLs) у банках державного сектора, і підкреслила, що сьогодні Міністерство фінансів опублікувало перший звіт про стан роботи з непрацюючими кредитами і надалі звітуватиме щоквартально.

Зі свого боку, віце-президент Європейської Комісії Валдіс Домбровскіс висловив підтримку зусиллям українського уряду в реалізації реформ і виконання зобов'язань за програмою макрофінансової підтримки.

«Як тільки Україна виконає взяті на себе зобов'язання, готові рухатися далі в підтримці її макрофінансової стабільності і реформ», – сказав він.

Наступний візит місії Європейського Союзу з оцінки виконання 4-ї програми макрофінансової допомоги ЄС запланований на 13-15 березня 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті