Депутати пропонують закріпити зростання єдиного податку для IT до 10% за 5 років
Законодавці пропонують виокремити IT-сектор в п’яту групу платників єдиного податку

Виділити ІТ підприємців у окрему групу платників єдиного податку, закріпити поступове щорічне зростання для цієї сфери на 1% ставки єдиного податку, в результаті чого ця ставка через 5 років має становити 10 %, пропонує група депутатів Верховної Ради.
Відповідний проект змін до Податкового кодексу України (щодо розвитку креативних індустрій в Україні) №10094 вони зареєстрували у Верховній Раді, текст якого вже доступний для перегляду.
«Унаслідок зростання обсягу виробництва ІТ-продукції збільшаться відрахування податку на прибуток до Бюджету, а також зростуть надходження валютної виручки в країну, що сприятиме зміцненню курсу національної валюти і стримуватиме споживчу інфляцію для населення та бізнесу. Затвердження на законодавчому рівні запропонованих правил оподаткування на довгостроковий період зменшить рівень непевності інвесторів у подальших умовах ведення бізнесу в Україні та сприятиме розвитку ІТ галузі», – йдеться у поясненні до документу.
Так, автори проекту пропонують, встановити ставку єдиного податку для платників п’ятої групи у розмірі 5 % доходу з 1 січня 2020 року і піднімати її щороку на 1% – до 10 % доходу з 1 січня 2025 року.
Крім того, пропонується передбачити умови встановлення 15% ставки, зокрема у разі якщо обсяг доходу протягом календарного року перевищуватиме 7 500 000 грн.
Також пропонується передбачити норму, за якою єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування для платників п’ятої групи з 2020 року становитиме подвійний розмір мінімального страхового внеску.
Проектом передбачено забезпечення права ІТ-підприємців здійснювати свою діяльність у приміщеннях, що належать іншим фізичним або юридичним особам, а також користуючись їх комп’ютерною технікою, інформаційними системами, комунікаціями та іншими засобами виробництва, без укладення з цими особами трудового договору.
Як пояснюють автори документу, станом на початок 2019 року середня заробітна плата ІТ-спеціаліста складає $2000 на місяць. Більшість зазначених фахівців працює за спрощеною системою оподаткування та сплачує єдиний податок 5% від доходу і додатково ЄСВ в розмірі одного мінімального страхового внеску. При подальшому зростанні чисельності ІТ-фахівців на 20 тисяч щороку та застосуванні запропонованих збільшених ставок податку, до Бюджету додатково буде сплачено єдиного податку за період з 2021 до 2025 років в розмірі 2,3 млрд. грн. (при курсі 29,4 грн за $1, що прогнозується Кабінетом Міністрів України на початок 2020 року), а запропоноване збільшення бази оподаткування єдиним соціальним внеском – подвоює суму відрахувань з кожного фахівця.
Раніше, президент Петро Порошенко і прем'єр-міністр Володимир Гройсман заспокоїли айтішників щодо питання ФОП. Йшлося про ініциативу Міністерства соціальної політики, зокрема міністра соціальної політики Андрія Реви, якою передбачено заборонити використовувати цивільні відносини між компанією та фізичною особою – підприємцем замість найму такої особи на роботу. Пропонується доповнити Кодекс законів про працю новою статтею – «Ознаки наявності трудових відносин», за сімома ознаками.
«Але хочу, щоб ви запам'ятали – питання по закону закрито. Ми можемо лише обговорювати і знайти спільне рішення. І цим рішенням стане не додаткове оподаткування, а те, що допоможе вам зростати далі. Ніхто не хоче бачити, як компанії падають – це суперечить національним інтересам», – заявляв раніше Гройсман.
У свою чергу IT-індустрія виступає проти змін до Трудового кодексу і вважає, що уряд хоче таким чином «прикрити» схему з працевлаштуванням ФОПів.
Як писав Mind, Гройсман запропонував розробити комплексні правила розвитку ІТ-сектору на найближчі 5-10 років.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].