Порошенко і Гройсман заспокоїли айтішників щодо питання ФОП
Спецпроєкт
Трансформації бізнесу

Порошенко і Гройсман заспокоїли айтішників щодо питання ФОП

IT-індустрія виступає проти змін до Трудового кодексу і вважає, що уряд хоче таким чином «прикрити» схему з працевлаштуванням ФОПів

Порошенко і Гройсман заспокоїли айтішників щодо питання ФОП
Фото: Pixybay

26 лютого президент Петро Порошенко і прем'єр-міністр Володимир Гройсман провели зустріч із представниками української IT-сфери. Про це пише ain.ua. 

Темою зустрічі, що пройшла в офісі компанії GlobalLogic, стало обговорення ініціативи Мінсоцполітики з питання ФОП. В обговоренні взяли участь представники IT-асоціацій, кластерів і декількох R&D-центрів. Представники влади запевнили, що приводів для хвилювань немає.

«Президент чітко відповів у Львові, коли йому поставили це питання: «Уряд не приймав, президент не бачив», – зазначив Гройсман.

Він додав, що ініціатива міністра соціальної політики Андрія Реви пов'язана лише з бажанням обговорити цю ідею, бо питання потрібно впорядкувати.

«Але хочу, щоб ви запам'ятали – питання по закону закрито. Ми можемо лише обговорювати і знайти спільне рішення. І цим рішенням стане не додаткове оподаткування, а те, що допоможе вам зростати далі. Ніхто не хоче бачити, як компанії падають – це суперечить національним інтересам», – заявив Гройсман.

Міністерство соціальної політики пропонує заборонити використовувати цивільні відносини між компанією та фізичною особою – підприємцем замість найму такої особи на роботу.

Пропонується доповнити Кодекс законів про працю новою статтею – «Ознаки наявності трудових відносин».

Всього буде сім критеріїв, які вказують на трудові відносини між двома особами. Наявності одночасно будь-яких трьох із вказаних критеріїв буде достатньо, щоб відносини визнали трудовими, а роботодавець заплатив за кожного неоформленого співробітника штраф у 30 мінімальних заробітних плат (понад 125 000 грн станом на лютий 2019 року).

IT-індустрія виступає проти змін до Кодексу законів про працю. На думку представників цієї сфери, уряд хоче таким чином «прикрити» схему з працевлаштуванням ФОПів. Чиновники Мінсоцполітики натомість стверджують: мета Змін до Кодексу законів про працю –  легалізація трудових відносин.

Раніше Порошенко заявив, що «не бачив» поправок, які б могли обмежити діяльність ФОПів на єдиному податку.

Більше про те, скільки ФОПів в українській IT-галузі, навіщо компаніям «офшорки» і що буде, якщо вся ця система завалиться, читайте в матеріалі Mind «У повному ФОПі: як насправді працюють українські IT-компанії».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті