«Укртрансгаз» заявляє про саботування добового балансування газу з боку недобросовісних гравців
УТГ звернулось до НКРЕКП з проханням провести медіацію між учасниками ринку газу

АТ «Укртрансгаз» офіційно звернулося до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) із проханням провести медіацію між учасниками ринку газу у зв'язку зі спробами дестабілізації роботи ринку газу і саботування переходу на добове балансування, йдеться у повідомленні на сайті УТГ.
«Протягом останнього тижня в публічному просторі активно викривляється інформація про стан роботи Інформаційної платформи добового балансування. У тому числі поширюється інформація, яка повністю не відповідає дійсності або торкається виключно вузькопрофесійних питань і технічних аспектів, що вирішуються в робочому порядку», – наголошують в УТГ і додають, що – «Це наочно доводить, що зараз активно реалізується кампанія, покликана саботувати реформи ринку та не допустити впровадженню добового балансування в України».
«Укртрансгаз» закликає всіх учасників ринку конструктивно співпрацювати, бути толерантними один до одного та не дестабілізувати ситуацію в момент переходу ринку на нові правила роботи. «Адже такі дії можуть не тільки зашкодити функціонуванню газового ринку та привести до негативних наслідків для всіх його учасників, але й нівелювати зусилля країни у проведенні однієї з ключових реформ, яку Уряд України зобов'язався виконати в рамках асоціації з ЄС у 2014 році», – наголошують в УТГ.
Так, УТГ розцінює такі дії частини недобросовісних гравців як такі, що дискредитують репутацію Оператора ГТС та наносять шкоду інтересам державної компанії.
Крім того, прес-служба УТГ зазначила, що недотримання термінів при подачі інформації з боку операторів ГРМ унеможливлює виконання Оператором ГТС алокацій в повній мірі.
Як зазначається, незважаючи на перехід з 1 березня ринку на роботу в режимі добового балансування, 7 операторів ГРМ не надали до 16:00 до Інформаційної платформи остаточні дані щодо відборів за 2 березня 2019 року.
Зокрема, з проханням щодо подовження термінів подачі цієї інформації звернулися Миколаївгаз, Дніпрогаз, Дніпропетровськгаз, Закарпатгаз, Івано-Франківськгаз, Львівгаз, Запоріжгаз.
Оскільки в таких умовах неможливо сформувати алокацію газової доби, УТГ змушений подовжити терміни подачі остаточних даних про відбори доби 2 березня 2019 року до 12:00 4 березня 2019 року.
Нагадаємо: за словами глави НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, станом на 2 березня, ГТС, яка з 1 березня перейшла на добове балансування газу, пройшла першу повну газову добу та жорстке випробування саботажем та штучним перевантаженням і працює стабільно.
Як писав Mind, добове балансування на ринку природного газу стартувало 1 березня 2019 року.
Про те, як енерготрейдери прожили перші три дні в нових ринкових умовах, читайте у матеріалі Mind «По гарячих слідах: 4 головні проблеми добового балансування газу».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].