«Укртрансгаз» заявляє про саботування добового балансування газу з боку недобросовісних гравців

«Укртрансгаз» заявляє про саботування добового балансування газу з боку недобросовісних гравців

УТГ звернулось до НКРЕКП з проханням провести медіацію між учасниками ринку газу

«Укртрансгаз» заявляє про саботування добового балансування газу з боку недобросовісних гравців
Фото: Shutterstock

АТ «Укртрансгаз» офіційно звернулося до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) із проханням провести медіацію між учасниками ринку газу у зв'язку зі спробами дестабілізації роботи ринку газу і саботування переходу на добове балансування, йдеться у повідомленні на сайті УТГ.

«Протягом останнього тижня в публічному просторі активно викривляється інформація про стан роботи Інформаційної платформи добового балансування. У тому числі поширюється інформація, яка повністю не відповідає дійсності або торкається виключно вузькопрофесійних питань і технічних аспектів, що вирішуються в робочому порядку», – наголошують в УТГ і додають, що – «Це наочно доводить, що зараз активно реалізується кампанія, покликана саботувати реформи ринку та не допустити впровадженню добового балансування в України».

«Укртрансгаз» закликає всіх учасників ринку конструктивно співпрацювати, бути толерантними один до одного та не дестабілізувати ситуацію в момент переходу ринку на нові правила роботи. «Адже такі дії можуть не тільки зашкодити функціонуванню газового ринку та привести до негативних наслідків для всіх його учасників, але й нівелювати зусилля країни у проведенні однієї з ключових реформ, яку Уряд України зобов'язався виконати в рамках асоціації з ЄС у 2014 році», – наголошують в УТГ.

Так, УТГ розцінює такі дії частини недобросовісних гравців як такі, що дискредитують репутацію Оператора ГТС та наносять шкоду інтересам державної компанії.

Крім того, прес-служба УТГ зазначила, що недотримання термінів при подачі інформації з боку операторів ГРМ унеможливлює виконання Оператором ГТС алокацій в повній мірі.

Як зазначається, незважаючи на перехід з 1 березня ринку на роботу в режимі добового балансування, 7 операторів ГРМ не надали до 16:00 до Інформаційної платформи остаточні дані щодо відборів за 2 березня 2019 року. 

Зокрема, з проханням щодо подовження термінів подачі цієї інформації звернулися Миколаївгаз, Дніпрогаз, Дніпропетровськгаз, Закарпатгаз, Івано-Франківськгаз, Львівгаз, Запоріжгаз.

Оскільки в таких умовах неможливо сформувати алокацію газової доби, УТГ змушений подовжити терміни подачі остаточних даних про відбори доби 2 березня 2019 року до 12:00 4 березня 2019 року.

Нагадаємо: за словами глави НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, станом на 2 березня, ГТС, яка з 1 березня перейшла на добове балансування газу, пройшла першу повну газову добу та жорстке випробування саботажем та штучним перевантаженням і працює стабільно.

Як писав Mind, добове балансування на ринку природного газу стартувало 1 березня 2019 року.

Про те, як енерготрейдери прожили перші три дні в нових ринкових умовах, читайте у матеріалі Mind «По гарячих слідах: 4 головні проблеми добового балансування газу».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло