Несподівано: чоловікам у Google платять менше, ніж жінкам

Несподівано: чоловікам у Google платять менше, ніж жінкам

На тлі оприлюднення останнього внутрішнього дослідження, компанія пообіцяла виплатити компенсації 10 677 працівникам

Несподівано: чоловікам у Google платять менше, ніж жінкам
фото pixabay.com

Технологічна компанія Google повідомила, що завдяки внутрішньому розслідуванню щодо зарплат їй вдалось виявити, що чоловікам платять менше, ніж жінкам, за аналогічну роботу в компанії. Про це повідомляє The New York Times.

Під час дослідження заробітної платні, що охопило 91% співробітників Google, було порівняно їхні зарплати, премії і бонуси від компанії – у межах конкретних типів та рівнів роботи, продуктивності та місцезнаходження.

Через отримані результати компанія пообіцяла виплатити компенсацію 10 677 працівникам і планує витратити на це $9,7 млн. Google вирішила не уточнювати, скільки чоловіків та жінок отримають компенсації.

Відповідне дослідження проводиться щорічно, але останнє відбулось на тлі тиску з боку суспільства та регуляторів на технологічні компанії Кремнієвої долини щодо необхідності вирішення питань гендерної рівності, сексуальних домагань на робочому місці та рівні оплати праці.

Гендерна нерівність – болісне питання для Google. Міністерство праці США розслідує питання, чи систематично у компанії недоплачують жінкам. Колишні співробітниці подали проти компанії позов, у якому заявили, що їм платили менше, ніж чоловікам з такою ж кваліфікацією. Минулого року тисячі працівників вийшли на протести проти політики компанії – вони закликали керівництво звернути увагу на сексуальні домагання на робочому місці, дискримінацію, а також випадки расизму.

Щоб встановити, яку зарплатню отримуватиме працівник, Google спочатку користується алгоритмом, що враховує такі фактори, як продуктивність, місцезнаходження та вид роботи. Потім менеджери розглядають суб’єктивні фактори і після цього виносять остаточне рішення. Видання наголошує, що менеджери повинні надати обґрунтування для кожного свого рішення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті