Уряд затвердив нові критерії ризиків для перевірок бізнесу
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Уряд затвердив нові критерії ризиків для перевірок бізнесу

Також були скасовані 138 застарілих актів та прийнята низка рішень на користь бізнесу

Уряд затвердив нові критерії ризиків для перевірок бізнесу
Фото: Pixybay

Кабмін України 6 березня встановив нові критерії визначення ризиків для здійснення державних перевірок бізнесу в окремих сферах. Про це повідомив Урядовий портал із посиланням на результати восьмого засідання Кабміну, присвяченого питанням дерегуляції.

«Уряд продовжує реформування сфери державного нагляду та інспекції. На виході ми розраховуємо отримати результат, коли державні перевірки бізнесу будуть здійснюватись відповідно до чітких критеріїв визначення ризиків на тих підприємствах, де існують реальні і об’єктивні ризики від їхньої діяльності. Ми маємо розуміти, що проведення державної інспекції в першу чергу необхідне для того, щоб знизити рівень виникнення техногенних, екологічних ризиків, ризиків безпеці життєдіяльності та будь-яких інших ризиків при здійсненні бізнес-діяльності, а не просто для того, щоб щоразу фіксувати одні і ті ж порушення просто як факт», – відзначив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Ризик-орієнтований підхід до здійснення перевірок бізнесу державними контролюючими органами передбачає розширення переліку або ж навпаки скасування критеріїв визначення ризику для окремих сфер діяльності.

Нові критерії визначення ступеня ризику впроваджують у наступних сферах: діяльності, направленої на зниження рівня споживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення (наприклад, перевірки кафе та ресторанів на виконання ними правил щодо організації спеціальних відведених місць для паління); забезпечення біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин під час створення, дослідження та практичного використання генетично модифікованих організмів (ГМО) на підприємствах АПК; законодавчо регульованої метрології; безпеки залізничного транспорту.

Нові критерії були розроблені за підтримки Офісу ефективного регулювання (BRDO) при Мінекнорозвитку.

Також було вдосконалено порядок ліцензування господарської діяльності. Запроваджено процедуру зупинення дії ліцензії – як альтернатива єдиному існуючому досі інструменту у вигляді анулювання ліцензії, порядок її відновлення у разі її зупинення органом ліцензування, порядок оскарження такого рішення. Від підприємців більше не вимагатимуть документів на підтвердження оплати за видачу ліцензії, що раніше також було підставою для її анулювання. Зміни дозволять зекономити бізнесу близько 960 млн грн на рік.

Нагадаємо: також урядом були скасовані 138 застарілих актів та прийнята низка рішень на користь бізнесу, зокрема про ринкове конкурентне ціноутворення в частині закупівлі медичного обладнання, скасовано книгу скарг та пропозицій, спрощення оформлення робочої візи для іноземців.

Оформлення робочої візи Д відтепер можливе на території України для громадян безвізових країн. Його прийняття стало результатом нещодавньої зустрічі президента та прем’єр-міністра з представниками ІТ-галузі України, що відбулася 26 лютого. Як зазначається, цього давно чекала українська IТ-індустрія, динаміка зростання якої перевищує темпи підготовки кадрів всередині країни, а також інші галузі, що потребують залучення іноземних фахівців.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті