Коболєв: УГВ отримало спецдозвіл на видобуток в межах Південно-Кобзівської площі за 31 млн грн

Коболєв: УГВ отримало спецдозвіл на видобуток в межах Південно-Кобзівської площі за 31 млн грн

Для швидкого нарощування Україною видобутку газу потрібно значно більше аукціонів, більше ліцензій

Коболєв: УГВ отримало спецдозвіл на видобуток в межах Південно-Кобзівської площі за 31 млн грн
Фото: Shutterstock

АТ «Укргазвидобування» (УГВ) здобуло перемогу за одним із лотів на перших електронних торгах з продажу нафтогазових ліцензій та отримає спецдозвіл на Південно-Кобзівську площу в Харківській області за 31 млн грн.

Про це повідомив глава НАК «Нафтогаз України» Андрий Коболєв на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні відбулися перші електронні торги з продажу нафтогазових ліцензій. Укргазвидобування здобуло перемогу за одним з лотів та отримає спецдозвіл на Південно-Кобзівську площу в Харківській області за 31 млн грн. Це саме та ліцензія, яку ми конче потребували, ціна на неї – збалансована. Вітаємо активну конкуренцію між учасниками торгів», – написав він.

Сьогодні відбулися перші електронні торги з продажу нафтогазових ліцензій. Укргазвидобування здобуло перемогу за одним з...

Опубликовано Andriy Kobolyev Среда, 6 марта 2019 г.

Як зазначається на сайті УГВ, за результатами торгів Товариство отримає перший у 2019 році спеціальний дозвіл на геологічне вивчення нафтогазоносних надр у т. ч. ДПР з подальшим видобуванням нафти, газу (промислова розробка родовищ) терміном на 20 років. 

У той же час за словами Коболєва, перехід до прозорої та сучасної системи продажу ліцензій – це крок вперед, крок до зростання видобутку газу, якого так потребує Україна, та до енергетичної незалежності.

Також він наголосив, що для швидкого нарощування Україною видобутку газу потрібно значно більше аукціонів, більше ліцензій.

«Потрібна краща підготовка, якісніші пропозиції – сьогодні лише третина запропонованих лотів зацікавила видобувні компанії, решта позицій залишилися взагалі без заявок. Зі свого боку група Нафтогаз готова до відкритої конкуренції за ліцензії, готова максимально швидко приступити до їх розробки з застосуванням найсучасніших технологій», – зазначив Коболєв.

Нагадаємо: інший лот на користування надрами Світанково-Логівської площі в Харківській області викупила компанія «Нафтогазсистеми», яка входить до портфелю активів «ДТЕК Нафтогаз».

Як писав Mind, у лютому 2019 року влада Полтави знову відмовила «Укргазвидобуванню» у видачі ліцензії. Компанія просила розширити межі ліцензованої ділянки на Горобцівсько-Відрадненському родовищі з 40,7 до 54,97 кв. км.

Раніше, «Укргазвидобування» повернула в роботу 2 свердловини на Чутівському та Машівському родовищах.

Також сьогодні, 6 березня 2019 року, Кабмін не продовжив контракт з Коболєвим. Конкурс на посаду оголосять з 23 березня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті