Захворіло у світі
5,410,288
Померло у світі
345,104
Вилікувалось у світі
2,169,005
Захворіло в Україні
21,245
Померло в Україні
623
Вилікувалось в Україні
7,234
Зухвале вбивство журналіста Хашоггі не зупиняє діяльності фонду SoftBank

Зухвале вбивство журналіста Хашоггі не зупиняє діяльності фонду SoftBank

Vision Fund, обсягом у понад $100 млрд, був створений конгломератом SoftBank за підтримки Саудівської Аравії і має тісний зв’язок з королівською сім’єю

Зухвале вбивство журналіста Хашоггі не зупиняє діяльності фонду SoftBank
Джамал Хашоггі
фото Amnesty International

Незважаючи на резонанс навколо залежності фонду Vision Fund компанії SoftBank від грошей із Саудівської Аравії, який було спричинено вбивством саудівського опозиційного журналіста Джамала Хашоггі, потік грошей до фонду, схоже, повернувся до норми. Про це повідомляє TechCrunch.

За останні два квартали 100-мільярдний Vision Fund заключив 21 угоду – це більше, ніж у попередніх двох кварталах, зокрема завдяки його впливу в Азії.

Після вбивства журналіста, що сталося 2 жовтня, у компанії із США було здійснено 11 інвестицій, 7 – з Азії, 2 – з Європи та 1 – з Латинської Америки. Лише за цей тиждень фонд здійснив інвестицій на суму майже $1,5 млрд в компанію Grab, яка надає послуги таксі та логістичні послуги в Південно-Східній Азії.

У той час як американські та європейські фірми мають більше можливостей, азійські стартапи все більше сподіваються на Softbank, оскільки в регіоні їй практично немає альтернатив.

Vision Fund деякі критики пов’язують із «заплямованими» грошима саудівської королівської сім’ї. Державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії є основним інвестором фонду, а контролює його наслідний принц Мухаммед бін Салман, який зі свого боку пов’язаний із убивством Хашоггі.

Із фінансової точки зору, фонд працює таким чином, щоб забезпечити солідний прибуток, між тим збільшуючи казну державного інвестиційного фонду королівства та власне саудівського принца.

Нагадаємо: 2 жовтня 2018 року Джамал Хашоггі, який проживав у США й був кореспондентом Washington Post, зайшов у консульство Саудівської Аравії в Стамбулі, щоб отримати документи, необхідні для вступу в шлюб, і більше звідти не вийшов. Тіло його так і не знайшли. Саудівська Аравія спочатку наполягала на своїй непричетності до зникнення журналіста.

Через два тижні саудівська влада підтвердила загибель Хашоггі, яка сталася, згідно з їх твердженнями, в результаті бійки, що зав'язалася між ним і особами, які «переконували його повернутися на батьківщину».

Генпрокуратура Саудівської Аравії вимагає засудити до смертної кари п'ятьох обвинувачених у справі про вбивство саудівського журналіста.

Між тим ключові докази в справі вказують на причетність до організації вбивства наслідного принца Мухаммеда бін Салмана та його найближчих помічників.

Як повідомлялося, після скандалу з убивством журналіста частина королівської сімʼї виступає проти того, щоб Мухаммед посів трон після свого батька короля Салмана.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті