Зухвале вбивство журналіста Хашоггі не зупиняє діяльності фонду SoftBank
Vision Fund, обсягом у понад $100 млрд, був створений конгломератом SoftBank за підтримки Саудівської Аравії і має тісний зв’язок з королівською сім’єю

Незважаючи на резонанс навколо залежності фонду Vision Fund компанії SoftBank від грошей із Саудівської Аравії, який було спричинено вбивством саудівського опозиційного журналіста Джамала Хашоггі, потік грошей до фонду, схоже, повернувся до норми. Про це повідомляє TechCrunch.
За останні два квартали 100-мільярдний Vision Fund заключив 21 угоду – це більше, ніж у попередніх двох кварталах, зокрема завдяки його впливу в Азії.
Після вбивства журналіста, що сталося 2 жовтня, у компанії із США було здійснено 11 інвестицій, 7 – з Азії, 2 – з Європи та 1 – з Латинської Америки. Лише за цей тиждень фонд здійснив інвестицій на суму майже $1,5 млрд в компанію Grab, яка надає послуги таксі та логістичні послуги в Південно-Східній Азії.
У той час як американські та європейські фірми мають більше можливостей, азійські стартапи все більше сподіваються на Softbank, оскільки в регіоні їй практично немає альтернатив.
Vision Fund деякі критики пов’язують із «заплямованими» грошима саудівської королівської сім’ї. Державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії є основним інвестором фонду, а контролює його наслідний принц Мухаммед бін Салман, який зі свого боку пов’язаний із убивством Хашоггі.
Із фінансової точки зору, фонд працює таким чином, щоб забезпечити солідний прибуток, між тим збільшуючи казну державного інвестиційного фонду королівства та власне саудівського принца.
Нагадаємо: 2 жовтня 2018 року Джамал Хашоггі, який проживав у США й був кореспондентом Washington Post, зайшов у консульство Саудівської Аравії в Стамбулі, щоб отримати документи, необхідні для вступу в шлюб, і більше звідти не вийшов. Тіло його так і не знайшли. Саудівська Аравія спочатку наполягала на своїй непричетності до зникнення журналіста.
Через два тижні саудівська влада підтвердила загибель Хашоггі, яка сталася, згідно з їх твердженнями, в результаті бійки, що зав'язалася між ним і особами, які «переконували його повернутися на батьківщину».
Генпрокуратура Саудівської Аравії вимагає засудити до смертної кари п'ятьох обвинувачених у справі про вбивство саудівського журналіста.
Між тим ключові докази в справі вказують на причетність до організації вбивства наслідного принца Мухаммеда бін Салмана та його найближчих помічників.
Як повідомлялося, після скандалу з убивством журналіста частина королівської сімʼї виступає проти того, щоб Мухаммед посів трон після свого батька короля Салмана.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].