Імпорт зрідженого газу із США в Євросоюз виріс на 181%

Імпорт зрідженого газу із США в Євросоюз виріс на 181%

У Європі мають намір продовжити спрощення процедури імпорту газу з США

Імпорт зрідженого газу із США в Євросоюз виріс на 181%
фото pixabay.com

Імпорт зрідженого газу в країни Євросоюзу з США виріс до 7,9 млрд куб. м за період з 25 липня 2018 року по початок березня 2019 року, це на 181% більше порівняно з аналогічним періодом 2018 року. Про це повідомив у п'ятницю офіційний представник Єврокомісії Александр Вінтерштайн на брифінгу в Брюсселі, передає ТАСС.

«З моменту прийняття спільної заяви ЄС і США 25 липня 2018 року про розширення імпорту американського зрідженого газу в країни Євросоюзу поставки зросли за рік на 181%, до 7,9 млрд куб. м порівняно з минулим роком. – заявив він. – Євросоюз готовий продовжити спрощення імпорту газу з США, якщо ціни відповідають ринковим умовам і конкурентні».

Імпорт зрідженого газу із США в Євросоюз виріс за рік на 181%
http://europa.eu

Згідно з поширеними в п'ятницю матеріалами Єврокомісії «за перші два місяці 2019 року обсяг експорту зрідженого газу з США в ЄС склав 12,6% від загальноєвропейського імпорту газу».

При цьому зазначається, що ціни на скраплений газ із США, основним покупцем якого виступає Польща, в 1,5 рази перевищують вартість російського трубопровідного газу.

25 липня 2018 року голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер і президент США Дональд Трамп прийняли декларацію про розширення стратегічного співробітництва в сфері торгівлі в енергетиці та сільському господарстві. З цього часу ЄК регулярно звітує про розширення закупівель ЄС в США СПГ і соєвих бобів.

Імпорт зрідженого газу із США в Євросоюз виріс за рік на 181%
http://europa.eu

Раніше в Німеччині заявили, що мають намір побудувати два термінали для прийому зрідженого природного газу в рамках диверсифікації поставок газу.

Берлін висловив готовність піти назустріч США в суперечці щодо «Північного потоку-2» і збільшити імпорт американського газу.

Нагадаємо, в 2018 році США і Польща підписали три контракти на поставку скрапленого газу загальним обсягом 7,25 млрд куб. м. Поставки почнуться з 2022 року після закінчення контракту з Газпромом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті