Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
МЗС Франції оштрафували на 450 тисяч євро за недостатню кількість працівників-жінок

МЗС Франції оштрафували на 450 тисяч євро за недостатню кількість працівників-жінок

Відомство й раде було б призначати більше жінок, але не вистачає кадрів з професійною освітою

МЗС Франції оштрафували на 450 тисяч євро за недостатню кількість працівників-жінок
фото Shutterstock

Французьке міністерство юстиції оштрафувало міністерство закордонних справ країни на 450 000 євро за недостатнє призначення жінок на провідні пости в його структурах в 2017 році. Про це повідомила в п'ятницю газета Le Monde.

Відповідно до закону від 2012 року про рівне представництво статей, на провідних посадах в державних відомствах, а також у компаніях та корпораціях має перебувати не менше 40% жінок. У 2017 році цей показник в МЗС Франції дорівнював лише 29%. Призначений судом штраф склав тоді 90 000 євро.

Після цього відомство «доклало зусиль», і в 2018 році ситуація була нормалізована – був досягнутий показник в 39%.При цьому МЗС – далеко не найгірший порушник закону про гендерну рівність. Наприклад, міністерство економіки і фінансів було раніше оштрафовано на 1,7 млн євро.

Аналізуючи наявні дані про призначення в МЗС, Le Monde зазначає, що загальна цифра в той же час приховує значні диспропорції в цій сфері за різними категоріями працівників. Так, на постах послів у Франції в даний час знаходяться менше 26% жінок, а жінок-консулів ще менше – 24%.

У той же час на виконавчих посадах, в «категорії С» по французькій термінології, налічується 64% жінок. Для вищих же категорій А та А+ (керівники відділів і посли) показник становить 34%. Один з високопосадовців МЗС анонімно розповів виданню, що низька кількість жінок на провідних посадах пов'язано з нестачею жіночих кадрів в дипломатичній сфері країни. Ситуація ускладнюється і тим, що, за правилами, на провідних посадах в МЗС ротація повинна проводитися кожні 3-4 роки.

Більше про цю проблему – в березневій статті Mind «Жінки в бізнесі: як світ бореться за гендерну рівність».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті