Приватний космічний корабель Dragon повернувся на Землю

Приватний космічний корабель Dragon повернувся на Землю

На борту космічного корабля під час випробувального польоту не було екіпажу – в космос літав манекен, покритий безліччю датчиків

Приватний космічний корабель Dragon повернувся на Землю
Фото: NASA

Приватний космічний корабель Crew Dragon, розроблений компанією Ілона Маска SpaceX, успішно приводнився в Атлантичному океані в 450 км від мису Канаверал (Флорида). Про це повідомляє БізнесЦензор із посиланням на ВВС.

Капсулу очікувало в місці приводнення рятувальне судно «Серчер». Парашути космічного корабля розкрилися успішно. Зараз йде операція по транспортуванню капсули до мису Канаверал.

За словами фахівців НАСА, повернення космічного корабля було найважливішим елементом випробувань, оскільки потенційно це найбільш небезпечна частина польоту.

Вчені хотіли перевірити, наскільки добре убезпечить майбутній екіпаж теплозахисна оболонка корабля. На відміну від більш ранніх «шатлів», оболонка яких складалася із замінних пластин, на цьому кораблі вона цілісна.

Однак конструкція корабля передбачає, що деякі окремі вузли сильніше піддаються впливу високих температур при зниженні в щільних шарах атмосфери. Тому на цій капсулі встановили безліч датчиків, які вимірюють вплив високих зовнішніх температур на корпус і майбутніх членів екіпажу.

На борту космічного корабля під час випробувального польоту не було екіпажу, в космос літав манекен, покритий датчиками.

Crew Dragon провів тиждень у стикуванні з МКС.

Тепер фахівці вивчатимуть дані, отримані під час польоту, і в разі позитивних результатів НАСА може схвалити майбутні польоти з екіпажами на борту вже цього року.

Перший подібний політ може відбутися вже в липні, хоча дату можуть перенести, бо аналіз даних нинішнього польоту до МКС може тривати досить довго.

Раніше Mind писав, що днями космічний корабель Dragon-2 успішно пристикувався до МКС в автоматичному режимі.

Нагадаємо: перший в історії пробний запуск Dragon-2 відбувся 2 березня з космодрому космічного центру імені Кеннеді у Флориді. На борту космічного корабля знаходився лише одягнений в скафандр манекен, названий Ілоном Маском Ріплі – на честь героїні фільму «Чужі». На манекені встановлена апаратура для запису, яка з'ясує, наскільки політ на Dragon-2 буде безпечний для екіпажу, що має з’явитись у наступних польотах. Крім того, Dragon-2 доставив на орбіту понад 180 кг вантажу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло