Facebook звинуватив двох українців у викраденні приватних даних користувачів

Facebook звинуватив двох українців у викраденні приватних даних користувачів

Компанія подала до суду на двох киян, які зламували акаунти користувачів із допомогою тестів і онлайн-опитувань

Facebook звинуватив двох українців у викраденні приватних даних користувачів
фото Shutterstock

Компанія Facebook подала скаргу на двох українських розробників, які могли шахрайським способом отримувати приватні дані користувачів соцмережі, пише CNN.

Українські хакери використовували на перший погляд невинні онлайн-опитування на зразок «Що ваш колір очей говорить про вас?», щоб отримати доступ до приватних даних користувача Facebook і націлити на користувачів таргетовану рекламу, стверджує адміністрація соцмережі.

За даними порталу The Verge, українці управляли чотирма російськомовними додатками, призначеними для українських і російських користувачів. Facebook затвердив українців як розробників, після чого вони змогли користуватися новими функціями соцмережі.

Завдяки цим функціям Facebook вони брали під контроль інтернет-браузери користувачів і отримували доступ до особистої інформації та списків їхніх друзів. Про це йдеться в позові Facebook, поданому в п'ятницю в Північній Каліфорнії.

Працюючи в Києві, Андрій Горбачов і Гліб Случевський заманювали користувачів Facebook, щоб підключити їхні акаунти до цілої низки додатків на зразок «У вас є королівська кров?». «Ти Інь. Хто твій Ян?»

Після цього хакери просили користувачів встановити те, що Facebook називає «шкідливими розширеннями браузера». Facebook повідомляє, що таким чином було зламано понад 60 000 акаунтів.

Зазначається, що компанія витратила на розслідування цієї афери понад $75 000.

Раніше ми розповідали, як українські та російські хакери зламували сервери новинних агентств та продавали отриману секретну інформацію трейдерам, які використовували ці дані для торгівлі на біржі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті