США пригрозили Німеччині не ділитися з нею розвідданими, якщо та працюватиме з Huawei

США пригрозили Німеччині не ділитися з нею розвідданими, якщо та працюватиме з Huawei

Адміністрація Трампа тисне на своїх партнерів, щоб не допустити розширення експансії китайської компанії

США пригрозили Німеччині не ділитися з нею розвідданими, якщо та працюватиме з Huawei
фото pixabay.com

Адміністрація президента США Дональда Трампа заявила уряду Німеччини, що обмежить обмін розвідданими з Берліном, якщо німецький уряд надасть дозвіл китайській Huawei Technologies побудувати в Німеччині інфраструктуру мобільного інтернету 5G, передає The Wall Street Journal, на яку посилається TechCrunch.

Дозвіл Huawei  брати участь у проекті 5G означатиме, що США не зможуть підтримувати той же рівень співпраці з німецькими службами безпеки. Про це написав у листі міністру економіки країни посол США в Німеччині Річард А. Гренелл.

«Американська сторона вважатиме, що все, чим ми ділимося з Німеччиною, опиниться в руках китайців», – пояснив представник Держдепу.

Кілька днів тому німецьке агентство з кібербезпеки оголосило про свої вимоги до безпеки 5G, але фактично не заборонило Huawei брати участь у торгах за контрактом.

Адміністрація Трампа, як зазначає видання, чинить тиск на своїх союзників, змушуючи їх відмовитися від співпраці з Huawei, оскільки підозрює компанію у зв'язках із китайськими військовими.

Проти Huawei вже обʼєдналися Канада, Австралія, Нова Зеландія, Японія і більшість країн Європи. Єврокомісія має намір прийняти рішення про можливу заборону телеком-обладнання Huawei у масштабах всього ЄС в найближчі тижні. Обладнання Huawei хоч і є дешевим і надійним, але очевидно, що уряди цих країн не хочуть псувати відносити із США. 

Однак Німеччина – як і Британія – не бачить достатньо переконливих доказів того, що Пекін таємно шпигуватиме за іншими країнами через обладнання Huawei.

Очікується, що Німеччина схвалить спектр частот для 5G вже наступного тижня, що покладе початок розвитку в країні мобільної мережі наступного покоління.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті