ДПЗКУ у 2019 році планує витратити на капітальні інвестиції 179,8 млн грн

ДПЗКУ у 2019 році планує витратити на капітальні інвестиції 179,8 млн грн

Такі вкладення допоможуть збільшити виробництво борошна на 15%, або до 26 000 тонн на рік

ДПЗКУ у 2019 році планує витратити на капітальні інвестиції 179,8 млн грн
Фото: pixabay.com

План капітальних інвестицій Державної продовольчо-зернової корпорації України (ДПЗКУ) на 2019 рік передбачатиме, зокрема, завершення розпочатих минулого року проектів модернізації і сягатиме 179,8 млн грн.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Міністерства аграрної політики і продовольства.

«Поточного року ДПЗКУ на капітальні інвестиції витратить 179,8 млн грн. Такі вкладення допоможуть збільшити виробництво борошна на 15%, або до 26 000 тонн на рік, а також посилити присутність корпорації на внутрішньому ринку України», – наголосила в.о. голови правління ПАТ «ДПЗКУ» Ірина Марченко.

У 2019 році держкорпорація планує енергомодернізацію своїх зерносховищ та нарощування потужностей власної перевалки зерна морем.

Так, на Одеському зерновому терміналі заплановано реконструкцію точок приймання зерна із залізничних вагонів, а також точок відвантаження зерна на водний транспорт. Це збільшить пропускну здатність морського зерносховища ДПЗКУ. Власні елеватори держкорпорації отримають можливість дистанційного контролю та обліку електроенергії, що допоможе філіям обирати постачальника електрики за нерегульованими тарифами, як це й передбачає чинний закон України «Про ринок електричної енергії».

Як нагадують у прес-службі Мінагрополітики, у 2018 році ДПЗКУ збільшила обсяг капітальних інвестицій до 101 млн грн. Інвестпроекти були спрямовані на оптимізацію виробничих процесів, модернізацію обладнання та розвиток переробки.

Зокрема, 16 підприємств корпорації отримали нові сепаратори та зернонавантажувачі, що дозволило ефективніше очищувати зернопродукти та збільшити пропускну здатність елеваторів. На трьох філіях ДПЗКУ встановлено нові зерносушарки, 27 елеваторів ДПЗКУ модернізували власне лабораторне обладнання, 8 філій оновили залізничні та автомобільні під’їзні шляхи та отримали додаткові точки відвантаження збіжжя на вагони-зерновози.

ДПЗКУ також вклала значний обсяг капінвестицій у сектор переробки зерна та випуску готової продукції. Зокрема, на Кролевецькому КХП встановлено автоматичну лінію з фасування та пакування борошна в паперові пакети, на Черняхівському елеваторі – автоматичну лінію з фасування та пакування сипучих продуктів. Щоб пришвидшити доставку продукції переробки з власних комбінатів до кінцевого споживача, держкорпорація придбала три власні борошновози.

Нагадаємо: з початку 2018/19 маркетингового року філії ДПЗКУ прийняли на зберігання 1,52 млн тонн зерна нового врожаю, що становить 55% від запланованого на поточний маркетинговий рік обсягу заготівлі зернових.

Минулого року ДПЗКУ домовилася про поставку зернових культур і готової продукції для однієї з найбільших компаній агропромислового комплексу Катару Hassad Food Hassad Food.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті