Захворіло у світі
115,618,088
Померло у світі
2,569,422
Вилікувалось у світі
65,383,259
Захворіло в Україні
1,384,917
Померло в Україні
26,763
Вилікувалось в Україні
1,191,022
Європарламент наголосив на необхідності згортання проекту «Північний потік – 2»

Європарламент наголосив на необхідності згортання проекту «Північний потік – 2»

Російський газопровід «загрожує внутрішньому ринку ЄС і не відповідає енергетичній політиці блоку та його стратегічним інтересам»

Європарламент наголосив на необхідності згортання проекту «Північний потік – 2»
фото Shutterstock

У тексті звіту Європейського парламенту наголошується на необхідності припинення  реалізації газопроводу «Північний потік – 2».

«ЄС наразі є найбільшим торговим партнером РФ і збереже своє положення як основного економічного партнера в майбутньому, але «Північний потік – 2» посилює залежність ЄС від поставок російського газу, загрожує внутрішньому ринку ЄС і не відповідає енергетичній політиці блоку та його стратегічним інтересам і тому має бути зупиненим», – йдеться у документі.

В Європарламенті наголосили, що «законодавство ЄС… засуджує політику Росії щодо використання нею своїх енергетичних ресурсів як політичного інструменту для здійснення, підтримання та посилення свого політичного впливу та тиску на зону, яку РФ вважає своєю сферою впливу».

Крім того, у звіті йдеться про те, що Євросоюз має продемонструвати стійку внутрішню солідарність, коли справа стосується його енергетичної безпеки.

«Сильна залежність ЄС від викопного палива підриває напрацювання збалансованого, послідовного та заснованого на європейських цінностях підходу щодо Росії», – наголошується у документі.

Нагадаємо: днями стало відомо про плани адміністрації США ввести санкції проти інвесторів та компаній, які причетні до реалізації проекту «Північний потік – 2».

Як повідомлялось, Кремль назвав ймовірні нові обмежувальні заходи рекетом та рейдерством.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті