Захворіло у світі
113,459,829
Померло у світі
2,518,393
Вилікувалось у світі
64,026,286
Захворіло в Україні
1,342,016
Померло в Україні
25,893
Вилікувалось в Україні
1,168,321
Санкції через «Північний потік-2» – це фактично рекет та рейдерство – Кремль

Санкції через «Північний потік-2» – це фактично рекет та рейдерство – Кремль

Речник Путіна вважає, що це Вашингтону треба тепер думати, як переконати своїх європейських покупців купувати газ дорожче, ніж пропонує РФ

Санкції через «Північний потік-2» – це фактично рекет та рейдерство  – Кремль
фото Shutterstock

Прес-секретар президента РФ Владіміра Путіна Дмитро Пєсков назвав неконкурентним і неприйнятним можливе введення санкцій США проти проекту будівництва газопроводу «Північний потік – 2». Про це повідомляє «Інтерфакс».

«Вороже і неконкурентне ставлення США до цього чисто економічного проекту добре відомо. Це не новина. Ми всі усвідомлюємо те, що маємо справу зі спробами недобросовісної конкуренції, а іноді з діями, які можна порівняти фактично з рекетом і рейдерством, тільки на міжнародному рівні», – заявив він.

Також речник Путіна додав, що російська сторона вважає «такий підхід неприйнятним», а конкурентність проектів «повинна доводитися на ділі за рахунок переваг з точки зору попиту і пропозиції».

За його словами, «у даному випадку конкуренція проекту (російського газопроводу), конкурентність газу, який надходить по цьому маршруту, є стовідсотковою, і, напевно, швидше Вашингтон повинен думати, як зробити так, щоб їхні покупці в Європі купували газ дорожче на десятки відсотків порівняно з російським газом».

Нагадаємо: у лютому Польща та США заявили, що поділяють позицію, що «Північний потік – 2» зробить залежними країни ЄС від російського газу та є загрозливим для європейської енергетичної безпеки.

За деякий час до цього в ЄС  попередньо погодили поправки до європейської газової директиви, щоб усі трубопроводи з третіми країнами відповідали газовим правилам Євросоюзу. Зокрема, це стосується і газопроводу «Північний потік – 2».

Як повідомлялось, першу гілку магістрального газопроводу «Північний потік – 2» планують ввести в експлуатацію у листопаді 2019 року. Повністю газогін має запрацювати в грудні цього року.

США неодноразово погрожували РФ ввести санкції стосовно «Північного потоку – 2». Зокрема, посол США в ФРН Річард Гренелл розіслав листи із попередженням щодо ймовірного введення санкцій проти компаній-підрядників, які беруть участь у будівництві газопроводу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті