«Укрзалізниця» погасила євробонди на $150 млн та виплатила купонний дохід за ними

«Укрзалізниця» погасила євробонди на $150 млн та виплатила купонний дохід за ними

Кошти для рефінансування заборгованості були залучені з внутрішнього ринку

«Укрзалізниця» погасила євробонди на $150 млн та виплатила купонний дохід за ними
Фото: УНІАН

«Укрзалізниця» за підтримки Кабміну погасила першу частину єврооблігацій на $150 млн та виплатила черговий купонний дохід за ними. Про це повідомила прес-служба компаніъ із посиланням на заяву голови правління «Укрзалізниці» Євгена Кравцова.

За його словами, своєчасне погашення боргових зобов’язань вкотре підтверджує фінансову стабільність компанії та її підтримку з боку держави.

«Укрзалізниця» впродовж своєї багаторічної історії, як постійний правонаступник, завжди вчасно та в повному обсязі розраховується за своїми зобов’язаннями», – зазначив Кравцов.

Він уточнив, що кредитні ресурси для рефінансування заборгованості були залучені з внутрішнього ринку. Зокрема, їх надали Ощадбанк та Державне агентство інфраструктурних проектів України (Укрінфрапроект).

«Запозичення були здійснені в національній та іноземній валюті, завдяки чому були погашені валютні зобов’язання. Це додатково знизило потенційні ризики отримання збитків від курсових різниць», – зауважив він.

Нагадаємо, що в травні 2013 року Укрзалізниця розмістила дебютний випуск єврооблігацій на $500 млн. Єврооблігації Укрзалізниці, разом із цінними паперами Ощадбанку й Укрексімбанку, були включені в реструктуризацію зовнішнього суверенного та гарантованого державою боргу, ініційовану Мінфіном після затвердження МВФ нової чотирирічної програми розширеного фінансування EFF для України на $17,5 млрд. Графік погашення основної суми позики припадає на 2019-2021 роки: 60% мають бути оплачені у 2019 році, 20% – у 2020 році та 20% – у 2021 році.

Раніше Mind писав, що «Укрзалізниці» дозволили випустити єврооблігації на суму до $500 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті