Зарплата директора Shell у 143 рази більша, ніж у середнього співробітника компанії

Зарплата директора Shell у 143 рази більша, ніж у середнього співробітника компанії

Корпорація переконує, що в інших великих компаніях зарплати топ-менеджерів не менші

Зарплата директора Shell у 143 рази більша, ніж у середнього співробітника компанії
фото Shutterstock

Виконавчий директор нафтової компанії Shell Бен ван Берден у минулому році збільшив свою зарплату більше ніж удвічі до понад 20 млн євро, передає ВВС. Ще у 2017 році його доходи склали 9 млн євро.

Зарплата голландського топ-менеджера пішла вгору після того, як нафтова компанія збільшила свій річний прибуток майже на $10 млрд, і значною мірою завдяки довгостроковим інвестиціям.

На сьогодні заробітна плата ван Бердена у 143 рази вища, ніж у середнього співробітника Shell у Великобританії, зазначає видання.

Комітет з винагород Shell заявив, що це співвідношення таке ж, як і в 30 інших великих компаній, зареєстрованих на Лондонській біржі.

Він також зазначив, що компанія прихильна пакетам винагород,  що означає, що «керівник є співробітником з найвищою часткою змінної оплати (залежної від факторів успіхукомпанії – ред.), оскільки він має найвищий рівень відповідальності».

Однак багато акціонерів незадоволені зарплатою ван Бердена і задаються питанням, чому менеджменту Shell були виплачені бонуси за 2017 рік, якщо в той час вибухнув танкер, що належав субпідрядній компанії в Пакистані, внаслідок чого загинули понад 200 осіб.

У 2018 р чистий прибуток Royal Dutch Shell збільшилася майже в 1,8 рази порівняно з 2017 роком до $23,3 млрд. Виручка Royal Dutch Shell виросла на 27,2% до $388,379 млрд.

Нагадаємо, Shell купила німецьку Sonnen, щоб виготовляти акумулятори для сонячної енергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло