Уряд Данії надаватиме Україні безвідсоткові позики на проекти з енергоефективності

Уряд Данії надаватиме Україні безвідсоткові позики на проекти з енергоефективності

Фінансування надаватиметься Уряду України або українським суб’єктам господарювання під державні гарантії

Уряд Данії надаватиме Україні безвідсоткові позики на проекти з енергоефективності
Фото: pixabay

Уряд Данії надаватиме Україні безвідсоткові позики для фінансування проектів у сферах відновлювальної енергетики та енергоефективності, водопостачання та очищення стічних вод, йдеться у повідомленні на сайті Міністерства фінансів.

Відповідну Рамкову Угоду між Урядом України та Урядом Королівства Данія щодо загальних умов та процедур, організаційних та фінансових заходів реалізації програми Danida Business Finance (DBF) в Україні підписали Міністр фінансів України Оксана Маркарова та Посол Королівства Данія в Україні Рубен Медсен.

Угода дозволить пом’якшити умови кредитування за рахунок субсидії Уряду Королівства Данії для відшкодування відсоткових виплат на весь період кредитування, експортної кредитної премії та банківської маржі.

Фінансування відбуватиметься шляхом надання комерційним банком або фінансовою установою з представництвом у Данії позик Уряду України або українським суб’єктам господарювання під державні гарантії.

Згідно програми DBF позики мають відповідати декільком умовам, а саме: бути безвідсотковими, мати строк погашення до 10 років після завершення проекту, надаватися у євро або доларах США і покривати до 100 % вартості проекту.

Партнерство в рамках DBF сприятиме розвитку та зміцненню двосторонньої співпраці між Україною та Королівством Данія, а також дозволить залучати нові інвестиції для реалізації довгострокових інфраструктурних проектів в Україні.

Нагадаємо: українській енергетичній системі знадобиться два-три роки, щоб здійснити зміни для прийому додаткових 700–800 МВт вітрових потужностей, про потенціал будівництва яких раніше заявила норвезька компанія NBT.

Про те, як 2019 рік для альтернативної енергетики України пройде під знаком підготовки до тендерів на спорудження об'єктів відновлюваної генерації, читайте у матеріалі Mind «Чому банкіри чекають «зелених» аукціонів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло