Введено в дію рішення РНБО про аудит «Укроборонпрому» із залученням міжнародних експертів

Введено в дію рішення РНБО про аудит «Укроборонпрому» із залученням міжнародних експертів

Уряд має у місячний термін організувати комплексний міжнародний аудит державного концерну «Укроборонпром»

Введено в дію рішення РНБО про аудит «Укроборонпрому» із залученням міжнародних експертів
Фото: УНІАН

Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо організації урядом у місячний термін аудиту державного концерну «Укроборонпром» із залученням міжнародних експертів  та підприємств – учасників концерну, а також щодо інформування за його результатами громадськості. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу глави держави.

Нагадаємо, б березня 2019 року було прийняте рішення РНБО «Про реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення рівня прозорості виконання державного оборонного замовлення».

РНБО також рекомендувала Генеральній прокуратурі України, Службі безпеки України, Національному антикорупційному бюро України, Державному бюро розслідувань провести перевірку і дати правову оцінку фактам, викладеним у засобах масової інформації, про порушення у сфері закупівель продукції, робіт, послуг оборонного призначення та за результатами поінформувати громадськість.

Уряд має забезпечити усунення корупційних ризиків, підвищення рівня прозорості та посилення контролю з боку держави і громадськості за діяльністю державного концерну «Укроборонпром» та інших державних підприємств оборонно-промислового комплексу. Для цього Кабмін має залучити представників держав-партнерів до роботи наглядової ради держконцерну «Укроборонпром».

Крім цього, уряд має прийняти рішення щодо доцільності утворення центрального органу виконавчої влади при Кабміні для реалізації державної військово-промислової політики, управління об'єктами державної власності у відповідній сфері та контролю за їх діяльністю, зокрема держконцерном «Укроборонпром».

Указ також передбачає розробку і внесення на розгляд Верховної Ради законопроекту про зміни до закону України «Про державне оборонне замовлення» з метою підвищити рівень прозорості державних закупівель.

На розгляд парламенту також мають бути представлені законопроекти про посилення відповідальності, зокрема кримінальної, за невиконання або неналежне виконання державного оборонного замовлення; про виключення з переліку об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації, підприємств-учасників держконцерну «Укроборонпром» і внесення їх до переліку об'єктів, що не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані; про внесення змін до Митного кодексу України щодо спрощення ввезення складових для використання у виробництві продукції оборонного призначення.

Міністерству економічного розвитку і торгівлі України доручено розглянути в місячний термін питання імпортозаміщення металургійної продукції, підшипників спеціального призначення, електронних компонентів тощо.

Нагадаємо: 6 березня на засіданні РНБО Петро Порошенко заявив, що Україна ініціює проведення комплексного міжнародного аудиту держконцерну «Укроборонпром». На його думку, аудит має провести одна з чотирьох найвідоміших компаній світу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті