ЗМІ оприлюднили зміст переговорів пілота Boeing 737 MAX 8 з диспетчерами перед аварією

ЗМІ оприлюднили зміст переговорів пілота Boeing 737 MAX 8 з диспетчерами перед аварією

За розшифруванням чорного ящика, проблеми з літаком у пілотів почалися ще біля землі

ЗМІ оприлюднили зміст переговорів пілота Boeing 737 MAX 8 з диспетчерами перед аварією
фото Wikipedia

Агентству Reuters вдалося отримати розшифровані дані чорних ящиків Boeing 737 MAX 8 авіакомпанії Ethiopian Airlines. За їх даними, літак після зльоту набрав «надзвичайно високу швидкість», перш ніж пілот повідомив про проблеми і попросив дозволу різко набрати висоту.

Йдеться про лайнер, який розбився в Ефіопії 10 березня через 6 хвилин після зльоту. В результаті авіакатастрофи загинули 157 осіб. Літак прямував у Найробі.

За словами співрозмовника агентства, до аварії, перед тим, як терміново запросити можливість повернутися в аеропорт вильоту, пілот Boeing 737 MAX попросив у диспетчера дозвіл піднятися на 4,27 км над рівнем моря (1,95 км над аеропортом). Швидкість літака при цьому досягала 400 вузлів (643,6 км/год), тоді як стандартна швидкість після вильоту зазвичай становить 200-250 вузлів (370,4-463 км/год). «Це занадто швидко», – сказало джерело.

Після цього на висоті 3,29 км літак зник з радарів, вказало джерело.

«Він [пілот] сказав, що у нього проблеми з управлінням польотом. Саме тому він хотів піднятися», – додав співрозмовник Reuters. За його словами, голос пілота був знервованим, але подробиць про проблему він не повідомив.

Експерти кажуть, що пілоти, як правило, просять піднятися, коли відчувають проблеми біля землі, щоб отримати запас для маневру і уникнути наближення до важкопрохідної місцевості (Аддіс-Абеба оточена пагорбами, а на півночі – горами).

Диспетчер дав дозвіл для повороту направо, тому що зліва знаходиться місто. Приблизно через хвилину літак зник з радара.

Очікується, що Boeing завершить виправлення програмного забезпечення для цієї системи протягом тижня або 10 днів, повідомили джерела.

Нагадаємо, французьке Бюро з розслідування і аналізу безпеки цивільної авіації (BEA) розшифрувало показання чорного ящика. У Бюро відзначили, що не стали прослуховувати аудіозаписи і передали їх для подальшого розслідування Ефіопії.

Це вже другий літак моделі Boeing 737 MAX 8, який зазнав аварії за останні чотири місяці.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп віддав наказ припинити польоти Boeing 737 MAX 8 і MAX 9. До цього інші країни також відмовилися від експлуатації цієї моделі літака.

Багато країн заборонили польоти таких літаків над своєю територією, в тому числі Євросоюз, Україна, Китай, Австралія, Туреччина, Малайзія, Канада, Грузія, Казахстан та ін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті